Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Wyróżnienie dla bluszczowskiej podstawówki

14.01.2020 00:00 sub

BLUSZCZÓW Szkoła Podstawowa w Bluszczowie uczestniczyła w akcji „Gmina z dobrą energią”, w ramach której wzięła udział w konkursie ekologiczno-edukacyjnym „Nie truj sąsiada. Modelowa kampania edukacyjno - informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji”.

Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wzięły w nim udział placówki edukacyjne z 28 gmin z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Powołany w placówce Szkolny Zespół Antysmogowy brał udział w warsztatach edukacyjno-plastycznych organizowanych w ramach projektu. - W trakcie spotkań uczniowie wysłuchali ciekawych wykładów na temat smogu i niskiej emisji. W szkole przygotowali plakaty oraz gazetki na temat szkodliwości smogu. Przy wejściu do szkoły pojawiła się również tablica informująca o stanie jakości powietrza w danym dniu. Tematyka szkodliwości smogu została rozpowszechniona wśród mieszkańców Bluszczowa. W witrynach sklepowych rozwieszone zostały plakaty o tematyce antysmogowej – wyjaśnia Katarzyna Ciuraj, dyrektor SP Bluszczów.

Efektem pracy uczniów pod kierunkiem koordynatora akcji p. Doroty Banko-Starzyk było zdobycie wyróżnienia w konkursie „Nie truj sąsiada”. Doceniono wartość merytoryczną, pomysłowość, kreatywność i zasięg oddziaływania przekazu.

Szkolny Zespół Antysmogowy otrzymał nagrody rzeczowe – plecaki z gadżetami. (art)

  • Numer: 2 (999)
  • Data wydania: 14.01.20
Czytaj e-gazetę