Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Jasełka niezwykłe, będące podziękowaniem

14.01.2020 00:00 sub

KROSTOSZOWICE W Święto Trzech Króli w Szkole Podstawowej w Krostoszowicach odbyły się tradycyjne jasełka. Poprzedził je pierwszy w historii tej miejscowości Orszak Trzech Króli.

Trzej Królowie wraz z Rodziną Świętą oraz mieszkańcami Krostoszowic przeszli w orszaku od kościoła pw. św. Jana Nepomucena do budynku szkoły. Tam odbyły się jasełka. Dość niezwykłe, bo zrealizowane z udziałem trzech generacji artystów-amatorów: dziadków, rodziców i dzieci. W przygotowaniu przedstawienia wzięli udział absolwenci szkoły, rodzice uczniów, uczniowie, a także członkowie zespołu śpiewaczego Gospodynki. Jasełka zostały okraszone pięknym wokalnym występem Patrycji Jasiak oraz chóru absolwentek szkoły pod przewodnictwem muzycznym Katarzyny Babisz i Patrycji Stokłosy.

Pomysłodawcą i reżyserem była Beata Bienia, absolwentka szkoły i zarazem rodzic uczniów SP w Krostoszowicach. Zaznaczyła, że tymi jasełkami społeczność rodziców i absolwentów chciała podziękować pani Weronice Adamczyk, wieloletniej nauczycielce SP Krostoszowice, która w ubiegłym roku przeszła na emeryturę. W poprzednich latach, to właśnie Weronika Adamczyk była reżyserem jasełek w Krostoszowicach, a także nauczycielem i wychowawcą wielu aktorów, którzy brali udział w ostatnim przedstawieniu.(art)

  • Numer: 2 (999)
  • Data wydania: 14.01.20
Czytaj e-gazetę