środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Ochotnicy mają nowy wóz

01.10.2019 00:00 sub

Druhowie z Radlina doczekali się nowego wozu bojowego. Tamtejsza jednostka została właśnie doposażona w średni samochód ratowniczo - gaśniczy.

RADLIN 14 września to ważny dzień dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertułtowach. To właśnie wówczas jednostka otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Wóz został dostarczony do siedziby OSP, gdzie w towarzystwie strażaków oraz burmistrz miasta Barbary Magiery odbył się jego odbiór.

Podwozie nowego wozu jest oparte na technologii firmy Renault z napędem 4x4. Do samochodu wsiądzie 6 ratowników. Pojazd został w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, m.in. wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy, zestaw sprzętu burzącego, piłę akumulatorową do drewna oraz komplet węży W-75 i W-52. Ponadto samochód posiada zbiornik na wodę o pojemności 3500 litrów oraz silnik o mocy 280 KM.

Wóz ma poprawić efektywność działań ratowniczych, co ma się przełożyć na szybszą interwencję w sytuacjach zagrożenia. - Wszyscy się bardzo cieszymy z otrzymanego wozu. Dzięki niemu sprawniej będziemy mogli udzielić pomocy naszym mieszkańcom - mówi Jacek Jędrzejek, prezes OSP Biertułtowy. Nowy samochód za niecałe 807 tys. zł dostarczało przedsiębiorstwo z Bielska-Białej. Jego zakup sfinansowało miasto Radlin wraz z Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.(juk)

  • Numer: 40 (984)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę