Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Duży Kaliber: Oto postawa godna naśladowania

01.10.2019 00:00 sub

Ponad 600 złotych oraz dokumenty trafiły już do rąk prawowitego właściciela. Było to możliwie dzięki uczciwej 72-latce, która na jego zgubę natknęła się przy centrum handlowym w Wodzisławiu Śląskim.

WODZISŁAW ŚL. Znaleziony portfel wraz z dokumentami i gotówką 72-letnia pani postanowiła przekazać policjantom z najbliższej komendy. Postawa wodzisławianki powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znajdą się kiedyś w podobnej sytuacji.

23 września do wodzisławskiej komendy zgłosiła się kobieta, która przekazała dyżurnemu portfel z dokumentami oraz banknotami. Uczciwa znalazczyni powiedziała, że znalazła go na chodniku przy centrum handlowym na ul. Radlińskiej. Gdy zobaczyła, że w środku są wszystkie dokumenty i pieniądze postanowiła udać się prosto do komendy. Dzięki uczciwości 72-latki, mężczyzna odzyskał gotówkę w kwocie ponad 600 złotych, dowód osobisty, prawo jazdy, dyskietkę NFZ i karty płatnicze.

Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie. W świetle kodeksu karnego znalazca, który nie dopełnił obowiązków i zachował znalezioną rzecz dla siebie, będzie odpowiadał za jej przywłaszczenie. Wiele przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część społeczeństwa kieruje się mylnym hasłem „Znalezione - nie kradzione”.(art)

  • Numer: 40 (984)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę