Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Jednorazowo 860 zł i powrót do rozmów w połowie listopada

01.10.2019 00:00 sub

Po siedmiogodzinnych negocjacjach 23 września związki zawodowe Polskiej Grupy Górniczej podpisały z Zarządem PGG dwa porozumienia: o wypłacie 10 grudnia br. jednorazowej premii w wysokości 860 zł brutto oraz o utrzymaniu obowiązujących dotąd dopłat do przepracowanych dniówek w wysokości od 18 do 32 zł.

REGION Poza tym w połowie listopada, po analizie wyników ekonomicznych PGG po trzech kwartałach tego roku, mają się odbyć rozmowy na temat kolejnych postulatów związkowców, którzy chcą w przyszłym roku podwyżki płac o 12 proc. Szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek podkreślił, że związkowcom zależy także na włączeniu dopłat do dniówek do kwoty bazowej, od której naliczane są tzw. barbórki i 14 pensja.

W poniedziałkowych rozmowach wzięli także udział minister energii Krzysztof Tchórzewski i wiceminister energii odpowiedzialny za górnictwo Adam Gawęda. Zarówno wiceminister, jak i Prezes PGG Krzysztof Rogala, po zakończeniu negocjacji podkreślali dobry klimat rozmów mimo rozbieżnych interesów ekonomicznych oraz odpowiedzialne podejście strony społecznej.

– To daje też nadzieję, że ambitny plan inwestycyjny PGG, dotyczący m.in. udostępniania nowych wyrobisk i uruchamiania nowych ścian wydobywczych, będzie realizowany – podsumowuje wiceminister Gawęda.AG

  • Numer: 40 (984)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę