Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Chętnych do wymiany pieca więcej, niż pieniędzy

01.10.2019 00:00 sub

Zainteresowanie wymianą pieców zatruwających pszowskie powietrze było tak duże, że zaplanowane na ten cel pieniądze rozeszły się błyskawicznie. Tamtejsi radni postanowili więc dołożyć pieniędzy, by więcej mieszkańców mogło wymienić stare kopciuchy.

PSZÓW Włodarze zaplanowali dofinansowanie 70 wymian starych kopciuchów na ekologiczne kotły. Chętnych okazało się jednak więcej niż zabezpieczonych pieniędzy.

Zainteresowani mieszkańcy otrzymaniem dofinansowania swoje wnioski mogli składać do końca lipca. Przypomnijmy, że wysokość dotacji wynosiła 70% poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 7 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 1,8 tys., zł na jedno mieszkanie w budynku wielorodzinnym. - Do urzędu wpłynęło 78 wniosków. Dlatego zdecydowaliśmy o zwiększeniu zabezpieczonych na ten cel pieniędzy tak, aby dofinansowanie otrzymali wszyscy zainteresowani - mówi wiceburmistrz Pszowa Piotr Kowol.

Pszowscy radni poparli inicjatywę urzędu. W konsekwencji na jednej z ostatnich sesji uchwalili zmiany w miejskim budżecie. Dzięki temu na walkę ze smogiem przeznaczonych zostało w sumie ponad pół miliona zł. Miasto z własnego budżetu zabezpieczyło prawie 51 tys. zł. Reszta pieniędzy pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.(juk)

  • Numer: 40 (984)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę