Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Ruszyła przebudowa ul. Jastrzębskiej. Kierowcy nie będą mieć lekko

01.10.2019 00:00 sub

Kierowcy w Wodzisławiu Śl. przeżywają drogowy armagedon. W poniedziałek został zamknięty newralgiczny fragment ul. Jastrzębskiej. Ma to związek z rozpoczęciem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 933.

WODZISŁAW ŚL. Remont ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śl. był jedną z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Wreszcie przebudowa DW 933 stała się faktem. To jednak oznacza poważne utrudnienia dla kierowców.

Remont ul. Jastrzębskiej rozpoczął się w poniedziałek 30 września. Drogowcy zamknęli newralgiczny odcinek Jastrzębskiej - od ronda na drodze krajowej nr 78 (rondo 750-lecia Wodzisławia Śl., obok restauracji McDonald's) do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Łużycką (obok hotelu Amadeus). Objazd do centrum jest możliwy ul. Łużycką albo ul. Kopernika.

Roboty na DW 933 podzielone zostały na dwie części. Pierwsza część obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku o łącznej długości ok. 7,2 km (Wodzisław Śląski - Mszana). Rozbudowa w ramach drugiej części obejmie odcinek o łącznej długości ok. 16,1 km (Pawłowice - Pszczyna).

Zaplanowane zadania to m.in. ujednolicenie szerokości jezdni, przebudowa istniejącej konstrukcji jezdni, przebudowa i korekta geometrii istniejących skrzyżowań, przebudowa oraz budowa chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Uwzględniono także budowę sygnalizacji świetlnych i wykonanie ekranów akustycznych.

Przypomnijmy, że za przebudowę DW 933 na odcinku od Wodzisławia Śląskiego do Jastrzębia-Zdrój i od Pawłowic do Pszczyny będzie odpowiadać firma Strabag Infrastruktura Południe sp. z o.o. Przebudowa DW 933 kosztować będzie 240 mln zł (w tym ponad 140 mln zł z funduszy UE).(mak)

Na czas remontu pierwszego fragmentu ul. Jastrzębskiej wprowadzono czasową zmianę tras autobusów komunikacji powiatowej i MZK:

  • linia 38 (komunikacja powiatowa) - autobusy do odwołania będą kursować ul. Mikołaja Kopernika. Godziny odjazdów autobusów nie ulegną zmianie,
  • W10 i 132 (MZK) - w kursach z Jastrzębia-Zdroju objazd nastąpi od przystanku „Wodzisław Cyganek” ulicami Kopernika i Witosa do przystanku „Wodzisław Dworzec Autobusowy”. Kursy w kierunku Jastrzębia-Zdroju odwrotnie,
  • W11, W12 i 218 (MZK) - objazd od przystanku „Wodzisław Grodzisko” ulicami: Grodzisko, Łużycką, Marklowicką, przez Rondo Europejskie, ulicą Rybnicką i Witosa do przystanku „Wodzisław Dworzec Autobusowy”. W kursach powrotnych odwrotnie. Z obsługi linii wyłączony zostanie przystanek „Łużycka”. Niedzielny kurs linii 218 o godz. 10.05 z przystanku „Marklowice Wiosny Ludów” zakończy trasę na przystanku „Wodzisław Grodzisko”.
  • Numer: 40 (984)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę