Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zobacz jak powstaje mural

01.10.2019 00:00 sub

W Rydułtowach na kamienicy przy ul. Obywatelskiej powstanie oryginalny mural. To kolejny pomysł władz miasta na zmienianie przestrzeni publicznej z wykorzystaniem street artu.

RYDUŁTOWY Rydułtowy to miasto przyjazne graffiti. Od wielu lat organizowany jest festiwal Murmalada, podczas którego grupa zaprzyjaźnionych grafficiarzy oraz inni zainteresowani przedstawiają swój kunszt. Do tej pory uczestnicy festiwalu malowali głównie płoty i elewacje garaży. Tym razem powstanie oryginalny mural, czyli wielkoformatowa grafika na ścianie budynku przy ul. Obywatelskiej. - Będzie to mural, na którym oprócz dzieła, które stworzą artyści, rydułtowianie zapiszą swoje marzenia - przekazuje Bogumiła Szulc z Urzędu Miasta w Rydułtowach. Akcja odbędzie się 5 października. Pokaz będzie trwał od godz. 10.00 do 17.00.

Prócz tego zaplanowano szereg innych atrakcji. Dzieci będą próbować swych sił przed sztalugami, dla chętnych farby i spraye. - Gwarantujemy dobrą zabawę, poczęstunek i możliwość podpatrywania artystów w akcji. Pozostaje trzymać kciuki, by w tej edycji kolorowej rydułtowskiej imprezy dopisała słoneczna pogoda - dodaje Bogumiła Szulc.(mak)

  • Numer: 40 (984)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę