Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Zadbaj o swoje zdrowie. Przyjdź i się zbadaj

01.10.2019 00:00 sub

3 i 4 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie będą trwały Dni Promocji Zdrowia. Dla mieszkańców przygotowano szereg bezpłatnych badań.

PSZÓW Zbadaj wzrok, poziom cukru i ciśnienia tętniczego. Porozmawiaj na temat cukrzycy, raka piersi i krioterapii. Zmierz poziom tkanki tłuszczowej i obwód ciała. Już 3 i 4 października od wczesnych godzin porannych w sali widowiskowej pszowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury odbędą się jubileuszowe XX Dni Promocji Zdrowia.

– Celem imprezy jest promowanie świadomego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Pszowa oraz zmotywowanie ich do zachowań prozdrowotnych poprzez m.in. działania edukacyjne, wykonywanie badań profilaktycznych w kierunku wczesnego diagnozowania zagrożeń zdrowotnych, chorób cywilizacyjnych i uzależnień - mówi Katarzyna Brachmańska z pszowskiego magistratu. Dodaje, że w czasie promującego zdrowie wydarzenia mieszkańcy Pszowa będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań, porad i konsultacji. Tradycyjnie, podczas trwania wydarzenie przy pszowskim lodowisku będzie także możliwość skorzystania z badań mammograficznych. 4 październikach od godz. 8.30 do 15.30, dzień później od 10.00 do 17.00. Ponadto 4 października od 9.00 do 14.00 przy MOK-u stanie Ambulans RCKiK, w którym będzie trwała akcja honorowego oddawania krwi.

Poza badaniami i konsultacjami organizatorzy przygotowali również szereg prelekcji oraz wykładów dla dzieci i młodzieży uczęszczających do pszowskich przedszkoli i szkół. Posłuchają oni o m.in. produkcji miodu oraz substancjach psychoaktywnych. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób prawidłowo udzielić pierwszej pomocy oraz w jaki sposób przeprowadzić badanie piersi.(juk)

  • Numer: 40 (984)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę