Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 35 (979) Data wydania: 27.08.19
Czytaj e-gazetę

Ewa Gawęda odpowiedziała na słowa Marka Migalskiego

Ewa Gawęda, czyli radna sejmiku wojewódzkiego, która jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do senatu w naszym regionie (okręg 72) w nadchodzących wyborach, odpowiedziała na słowa Marka Migalskiego, który zamierza ubiegać się o mandat senatora w tym samym okręgu, ale z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

REGION Przypomnijmy, że Marek Migalski, uzasadniając swój start w wyborach do senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej, w dość mocnych słowach odniósł się do kandydowania Ewy Gawędy, de facto kwestionując jej prawo do kandydowania jako „żony obecnego senatora”, który „zapragnął być teraz posłem”. – Maksymalnie się wkurzyłem i właśnie wówczas podjąłem ostateczną decyzję o przyjęciu propozycji startu, gdy usłyszałem, że kandydatką do zaszczytnego stanowiska senatora z okręgu obejmującego Wodzisław Śląski, mój rodzinny Racibórz, Jastrzębie-Zdrój i Żory (oraz okoliczne gminy) jest... żona obecnego senatora! Pan Kaczyński uznał, że wyborcy z naszego okręgu są jak chłopi pańszczyźniani, których mąż przekaże swoje żonie, bo sam zapragnął być teraz posłem – napisał Marek Migalski.

Ewa Gawęda odniosła się do wypowiedzi Migalskiego. – Słowa byłego europosła są dla mnie krzywdzące i przykre, ale nie chcę odpowiadać agresją na agresję. Jestem też przekonana, że mieszkańcy naszego regionu nie potrzebują publicystycznych popisów i jałowych polemik, ale działania i rozwiązywania prawdziwych problemów, a nie tych urojonych za wygodnym biurkiem – uważa Ewa Gawęda. – Czy to, że jestem żoną znanego polityka oznacza, że nie mam prawa startować w wyborach? Tak, jestem szczęśliwą żoną, matką i jestem z tego bardzo dumna! Czy to powoduje, że mam mniej praw, kompetencji, energii, że mniej mi zależy na Polsce niż panu Migalskiemu? Oczywiście długo zastanawiałam się nad tym krokiem, licząc się z tym, że nie wszystkim moje kandydowanie może się podobać. Ale zdecydowałam się na to, ponieważ chcę działać na rzecz mieszkańców naszego regionu w jeszcze szerszej skali, pomagać im i być ich głosem w Senacie. Jestem aktywną radną na najwyższym szczeblu samorządowym – w Sejmiku Województwa Śląskiego. Zaufało mi wielu wyborców i to jest dla mnie nie tylko powód do dumy, ale i czynnik motywujący do tego, by nadal ciężko pracować – dodaje Ewa Gawęda.

– Ja nie tylko stąd pochodzę, ale tu mieszkam i od wielu lat działam jako przedsiębiorca. Prowadzę własny zakład fotograficzny, który jest moją pasją. Kształcę młodych ludzi, udzielam się społecznie, choć niekoniecznie w blasku fleszy. Nie uważam, że o wartości człowieka i jego przydatności w życiu publicznym decyduje wyłącznie wykształcenie czy liczba napisanych książek. Na szczęście o tym kto będzie reprezentował nas w Senacie zdecydują niebawem wyborcy a nie pan Migalski - z Katowic - puentuje kandydatka PiS.(mak)