Sobota, 26 września 2020

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Oznakuj rower i zabezpiecz go przed kradzieżą

13.08.2019 00:00 sub

W Radlinie właściciele jednośladów oznakują je zupełnie za darmo. Takie działania mają zniechęcić do kradzieży rowerów, a gdyby już do nich doszło, zwiększą szanse na ich odzyskanie.

RADLIN Strażnicy miejscy z Radlina zachęcają mieszkańców do znakowania swoich rowerów. Ma to umożliwić identyfikację właściciela w przypadku odzyskania skradzionego jednośladu, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów. - Tego typu zabezpieczenie na pewno zniechęci złodzieja - przekonują funkcjonariusze.

Znakowanie roweru polega na wygrawerowaniu specjalnym urządzeniem cyfr na jego ramie. Jednoślady zostają oznakowane również za pomocą naklejki z informacją, że rower został zapisany w rejestrze Straży Miejskiej w Radlinie. Ponadto właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny. - Oznakowanie roweru jest bezpłatne - przypominają strażnicy. Odbywa się ono w siedzibie straży miejskiej. Wcześniej jednak należy się umówić na wizytę. Można to zrobić za pośrednictwem telefonu dzwoniąc pod numer – 501227408.

O tym, że znakowanie jednośladów przynosi efekty, przekonał się w ubiegłym roku jeden z mieszkańców Radlina. Skradziony rower, który zdawało się, przepadł bez śladu, został znaleziony w Wodzisławiu Śl. Na podstawie numeru ewidencyjnego funkcjonariusze szybko ustalili właściciela jednośladu.oprac. (juk)

  • Numer: 33 (978)
  • Data wydania: 13.08.19
Czytaj e-gazetę