Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Unia wygrała, ale to Odra lepsza w całym sezonie

18.06.2019 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa

W meczu ostatniej kolejki piłkarskiej klasy okręgowej Unia Turza Śląska wygrała z Odrą Wodzisław Śląski Odra, która już wcześniej zapewniła sobie awans do IV ligi. Piłkarze z Wodzisławia w sobotę przegrali pierwszy mecz w sezonie.

Do przerwy Odra prowadziła z Unią 1:0. Strzelcem gola był Artur Gać, który w 20. minucie wykorzystał rzut karny po faulu Dariusza Pawlusińskiego na Patryku Dudzińskim. Po strzelonej bramce kibice odpalili na trybunach race, które po kilku chwilach poleciały na murawę. Mecz trzeba było na przerwać. W 31. minucie boisko z urazem barku opuścić musiał Mariusz Zganiacz i dość mocno odbiło się to na grze gości, którzy oddali inicjatywę Unii.

W 52. minucie meczu gola samobójczego strzelił Adam Niemyjski, który niefortunnie interweniował po dośrodkowaniu Kamila Kosteckiego i było 1:1. Osiem minut później Unia Turza strzeliła gola na 2:1. Kamil Kuczok uderzył potężnie z dystansu, Marcin Musioł efektowną paradą obronił to uderzenie, ale piłka spadła pod nogi Dawida Pawlusińskiego. Jego uderzenie Musioł również zdołał zablokować, ale przy dobitce Dawida Hanzela był już bez szans.

Unia wygrała, ale kilka wcześniejszych wpadek pozbawiło ją szans na awans. Teraz coraz głośniej o tym, że drużynę czeka wiele zmian kadrowych. Wiele wskazuje na to, że z drużyną rozstanie się połowa obecnej kadry. - Trwają rozmowy odnośnie przyszłości kilku zawodników w naszej drużynie – przyznaje Zbigniew Adamczyk z Unii Turza.

Odra przez cały sezon utrzymała najrówniejszą formę i zasłużenie awansowała do IV ligi. Jeśli w Wodzisławiu poważnie myśli się o kolejnym awansie, to bez wzmocnień jednak się nie obędzie.

Przed rokiem mówiło się o fuzji czwartoligowej Odry Centrum Wodzisław z Turzą Śląską. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a do tematu obie strony miały wrócić zimą. W tym kierunku jednak nie poczyniono kolejnych kroków. W obliczu aktualnej sytuacji i braku awansu Unii do IV ligi znów powróciły plotki - tym razem o wykupieniu licencji Odry Centrum przez klub z Turzy. - Nic z tych rzeczy. Pogodziliśmy się, że sportowo byliśmy gorsi i zostajemy w klasie okręgowej - wyjawił Adamczyk.

Unia Turza Śląska obchodzi w tym roku 95-lecie istnienie klubu. Świętowanie zaplanowane jest na weekend 21-23 czerwca. (art), (kozz)

Unia Turza Śląska - Odra Wodzisław Śląski 2:1

Unia Turza Śląska: Paś, Krupiński, Kuczok, Lalko, Malinowski, Dariusz Pawlusiński, Gładkowski, Szkatuła, Kostecki, Dawid Pawlusiński (86. Maryniok), Hanzel. Trener Marcin Malinowski.

APN Odra Wodzisław: Musioł, Zganiacz (31. Antończak), Gać, Szczepanek, Rodriguez (46. Kasprzyk), Niemyjski (68. Wieczorek), Dudziński, Turkson (86. Zieliński), Krzyżok, Malinowski (68. Tarka), Szymiczek. Trener Ryszard Wieczorek.

  • Numer: 25 (970)
  • Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę