Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Liga MFR podsumowuje pierwsze półrocze

18.06.2019 00:00 sub

Sport, rozwój, zabawa - te hasła przyświecają każdej imprezie z cyklu Liga MFR. Wspaniała atmosfera podczas każdego eventu, coraz większe zainteresowanie klubów z całego kraju, ale przede wszystkim możliwość regularnego uczestnictwa w comiesięcznych zawodach sportowych - to największa zaleta tego projektu.

Dzięki Lidze MFR, Związek Sportowy Nowoczesnych Sztuk Walki (Federacja MFR) mógł zebrać pierwsze owoce sukcesu w postaci kilku Mistrzów Świata Kickboxingu WFMC w końcówce ubiegłego roku, a na horyzoncie już kolejne zawody w kraju i za granicą, w tym niezwykłe zgrupowanie Kadry (ponad 100 uczestników) w Kołobrzegu z legendami polskiego Kickboxingu (Tomasz Skrzypek, Cezary Podraza).

Projekt Ligi MFR „Waleczne Południe”

Od stycznia do maja tego roku zostało zorganizowanych aż 5 wydarzeń, w których udział wzięło ponad pół tysiąca uczestników. W lutym odbyło się zgrupowanie Kadry Polski Kickboxingu MFR/WKN gdzie najlepsi zawodnicy Ligi MFR trenowali przez 4 dni w ośrodku Maraton(podkarpackie) pod okiem legendy Kickboxingu, 7-krotnego Mistrza Świata, Cezarego Podrazy. W kwietniu w ramach projektu zorganizowane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nowoczesnych Sztuk Walki, gdzie oprócz Polaków na macie i w ringu zmierzyli się także zawodnicy z Czech i Białorusi.

Jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu jest niezwykle widowiskowy turniej sportowy Silesia Samurai. Dzięki swej różnorodności oraz sprawnej organizacji przyciąga zawodników różnych styli walk (kickboxing, taekwondo, karate, grappling), jak również konkurencji technicznych (formy, rozbicia desek, sceny walki, tricking, parkour).

– Dziękujemy bardzo całej „armii” wolontariuszy, sędziów, stewardów i działaczy, Miastu Radlin oraz partnerom biznesowym dzięki którym byliśmy w stanie razem stworzyć piękną i pożyteczną inicjatywę – podsumowuje Robert Szindler, organizator zawodów. AgaKa

Klasyfikacja klubów sportowych na koniec maja b.r.

Klasyfikacja Junior/Senior Kickboxing (w tym K1 Ring)

1. Fight Club Knurów 2. Target Muay Thai Niepołomice 3. Siam Goczałkowice

Tuż za podium: Silesian Fight Gym, Spartan Knurów, Absortio Gym Rybnik, KSW Sanda Zawada, Black Dragon Wodzisław Śl.

Klasyfikacja Kadet/ młodszy kadet

1. Super Kick Sosnowiec 2. FC Ronin Radlin 3. Herakles Figt Club Kłodzko

Tuż za podium: Pitbull Milcz, Goshin Do Skoczów

Klasyfikacja Dzieci

1. FC Ronin Radlin 2. KO Bloodline Gym Nysa 3. Kick Boxing Małpka Zawiercie

Tuż za podium: UKS Budo Pawłowice

Klasyfikacja Tricking

1. Screamo Trickz Nowy Sącz 2. PSA Nowy Targ 3. RH Tricks

Tuż za podium: FC Ronin

  • Numer: 25 (970)
  • Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę