środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

DUŻY KALIBER: Pijani kierowcy stracili prawa jazdy

18.06.2019 00:00 sub

WODZISŁAW, POŁOMIA Zatrzymanie sześciu pijanych kierowców to wynik akcji Trzeźwość prowadzonej na terenie powiatu wodzisławskiego. Rekordzista zatrzymany przez patrol ruchu drogowego miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

14 czerwca od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu wodzisławskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod nazwą Trzeźwość. Kontrole miały na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas akcji w ręce mundurowych wpadło aż sześciu nietrzeźwych kierowców. Ponad dwa promile miał 40-letni kierowca volkswagena, zatrzymany w Połomi na ulicy Centralnej. Niewiele mniej, bo dwa promile wykazało badanie alkomatem u 28-latka, który w Wodzisławiu na ulicy Kubsza kierował mazdą. Półtora promila „wydmuchał” 36-latek, który wpadł podczas jazdy motorowerem w Rydułtowach na ulicy Radoszowskiej. (acz)

  • Numer: 25 (970)
  • Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę