Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

DUŻY KALIBER: Ukradł księdzu portfel podczas mszy

18.06.2019 00:00 sub

WODZISŁAW, RYBNIK Mężczyzna podczas mszy świętej wszedł na teren zakrystii i skradł portfel, który należał do duchownego prowadzącego liturgię. 31-latek nie pozostał jednak bezkarny. Podczas jednej z interwencji i legitymowania przez mundurowych na terenie Wodzisławia Śląskiego mężczyzna posłużył się dowodem osobistym podszywając się pod księdza.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia w Bazylice pw. Św. Antoniego w Rybniku. Podczas mszy świętej mężczyzna wszedł na teren zakrystii i skradł portfel. Jak się okazało, należał on do księdza prowadzącego liturgię. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rybnickiej komendy. Szybko wyszło na jaw, że złodziej, oprócz skradzionej gotówki w wysokości 1200 złotych, posłużył się skradzioną kartą bankomatową i usiłował pobrać pieniądze z bankomatu. Kryminalni przeprowadzili szereg czynności w tej sprawie.

W poniedziałek na terenie Wodzisławia Śląskiego podczas legitymowania 31-latek posłużył się skradzionym dokumentem osobistym należącym do pokrzywdzonego podszywając się pod niego. W efekcie mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został zatrzymany i przekazany rybnickim policjantom. Podejrzany usłyszał już zarzuty, przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. (acz)

  • Numer: 25 (970)
  • Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę