Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

XVII Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych za nami

18.06.2019 00:00 sub

13 czerwca, tradycyjnie na obiektach Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ul. Pszowskiej 92a (obok Zespołu Szkół Technicznych) w Wodzisławiu Śląskim odbyła się Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad tym wydarzeniem objął Polski Komitet Paraolimpijski.

WODZISŁAW ŚL. Uroczyste rozpoczęcie Olimpiady nastąpiło od przemarszu bieżnią z flagą olimpijską, wciągnięcia jej na maszt, odśpiewania hymnu narodowego i zapalenia olimpijskiego znicza. Następnie przywitano wszystkich zaproszonych gości: władze miasta i powiatu, uczestników zawodów oraz wolontariuszy, służby medyczne, straż pożarną i wielu innych.

Głównym organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe przy wsparciu Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gorzycach, Ośrodka Caritas Archidiecezji Katowickiej św. Hiacynta i Franciszka w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śląskim i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim.

W Tegorocznej Olimpiadzie udział wzięło 310 uczestników z 27 ośrodków, a ponadto 109 opiekunów, 113 wolontariuszy i około 150 kibiców.

Z racji na bardzo wysoką temperaturę zadbano o możliwość schłodzenia się w postaci dwóch kurtyn wodnych oraz namiotów na poszczególnych stanowiskach, na których rozgrywały się konkurencje. Ponadto na wszystkich czekał poczęstunek i wspólna zabawa z animatorami. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się w tym roku m.in. przejażdżki na motorach Harley Davidson, możliwość wjazdu na wysokość drabiną strażacką, animacje i bajkowe maskotki Teatru Wodzisławskiej Ulicy, gigantyczne bańki mydlane, pokazy taneczne, malowanie twarzy i koło fortuny. (AgaKa)

  • Numer: 25 (970)
  • Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę