Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Zebrali prawie 17 ton makulatury!

18.06.2019 00:00 sub

Podsumowano wyniki zbiórki makulatury w szkołach za rok szkolny 2018/2019. Najwięcej zebrano jej w Rogowie.

GORZYCE, ROGÓW W sumie w szkołach podstawowych gminy Gorzyce zebrano 16,9 ton makulatury. W konkursie wzięły udział Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gorzyczkach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzycach; Szkoła Podstawowa w Rogowie i Szkoła Podstawowa im. ks. Ewalda Kasperczyka w Turzy Śląskiej.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu w grupie z liczbą uczniów do 19 zostały: miejsce I - klasa IVa SP w Rogowie, II miejsce - klasa IVb SP w Rogowie, III miejsce - klasa Vc SP Rogowie. W grupie z liczbą uczniów od 20m miejsce I - klasa Va ZSP w Gorzyczkach, II miejsce - klasa VIb SP w Rogowie, III miejsce - klasa VII a SP w Rogowie.

Zwycięskie klasy otrzymają nagrody finansowe z przeznaczeniem na dofinansowanie wycieczek, ognisk, biwaków, festynów, wyjazdów np. do kina, aquaparku itp. a firma Ekoland z Zabełkowa dokonująca odbioru makulatury, zagwarantowała klasom z trzech pierwszych miejsc bon godzinny na grę w kręgle. Ponadto firma przekazała nagrody pieniężne dla szkół, które zebrały największą ilość makulatury. Nagrody przyznano: za I miejsce -SP w Rogowie, za II miejsce ZSP w Gorzyczkach, za III miejsce – SP w Turzy Śl. (art)

  • Numer: 25 (970)
  • Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę