Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Uwaga pasażerowie. Nowy rozkład jazdy PKS

18.06.2019 00:00 sub

Z początkiem wakacji zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy autobusów w komunikacji powiatowej PKS. W szczególności zmiany dotyczą likwidacji linii 37, którą współfinansował samorząd Wodzisławia Śl. W zamian do gminy Lubomia pasażerowie dojadą nowym połączeniem.

GODÓW, GORZYCE, LUBOMIA, WODZISŁAW ŚL. 24 czerwca przestanie istnieć linia 37 z Godowa do Nieboczów, która miała służyć również mieszkańcom wodzisławskich dzielnic Zawada, Kokoszyce i Wilchwy. To pokłosie zakończenia współpracy miasta Wodzisław z Powiatem Wodzisławskim w zakresie wspólnej komunikacji autobusowej, która miała wnieść nową jakość w komunikacji, a od początku wniosła tak naprawdę jedynie dużo chaosu i nieporozumień, w efekcie czego miasto zdecydowało o zakończeniu współpracy z powiatem.

Od 24 czerwca powiat uruchomi dla mieszkańców Bukowa, Nieboczów i Syryni linię nr 42. Będzie ona kursować z Bukowa, przez Nieboczowy, Syrynię, Pszowskie Doły (Pszów) do Wodzisławia Śląskiego. Dzięki niej mieszkańcy tych miejscowości zyskają całoroczne połączenie z Pszowem i Wodzisławiem Śl. W dni nauki szkolnej będzie ją obsługiwać dwanaście par kursów (w tym osiem z Bukowa). Linia będzie jednocześnie stanowić, jak zapowiada powiat, dogodne połączenie dla uczniów szkoły podstawowej w Syryni.

Gruntownie zmieniona została także linia 41 z Wodzisławia do Raciborza, przez Syrynię i Lubomię. Autobusy odjeżdżać będą z reguły 35 lub 45 minut po każdej godzinie. Zachowana została częstotliwość kursów, czyli co godzinę.

Likwidacja linii 37 dotknie także mieszkańców gminy Godów. Zostanie ona zastąpiona linią 38, na której zwiększono liczbę kursów. W godzinach szczytu autobusy będą na niej kursować także co godzinę. Zmieniona została również lokalizacja końcowego przystanku w Gołkowicach. Autobus ruszał będzie w drogę powrotną z ulicy Celnej w rejonie Granicy Państwa.

Dodane zostaną także dwa kursy na linii 32 z Wodzisławia do Uchylska przez Gorzyczki Kolonię Fryderyk. Ostatni autobus w tym kierunku będzie odjeżdżał teraz o 18:15.

Nowością jest pojawienie się komunikacji w niedziele i święta na linii 36. Ta najbardziej popularna i najdłuższa linia z Wodzisławia do Jastrzębia-Zdroju przez Czyżowice, Gorzyce, Łaziska, Godów, Gołkowice i Skrbeńsko, zyska w godzinach popołudniowych i wieczornych cztery kursy.

Nowy rozkład jazdy oraz mapka linii dostępne są na stronie www.powiatwodzislawski.pl w zakładce ,,rozkłady jazdy’’. (art)

  • Numer: 25 (970)
  • Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę