Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 25 (970) Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę

Poseł z Radlina rezygnuje z Kukiz’15

Poseł Krzysztof Sitarski opuścił klub sejmowy Kukiz’15. Od tej pory będzie posłem niezrzeszonym. Sitarski to mieszkaniec Radlina.

RADLIN O swojej decyzji poseł Sitarski poinformował 13 czerwca na profilu społecznościowym. „Dzisiaj, w godzinach porannych złożyłem w gabinecie Marszałka oświadczenie o wystąpieniu z Klubu Sejmowego Kukiz’15. Rozmawiałem o tym także z Pawłem Kukizem. Nie była to łatwa decyzja, ale zapewniam, że była przemyślana. Według mnie pozycja Ruchu Obywatelskiego Kukiz’15 nie spełnia obecnie założeń idei, dla których zrezygnowałem z dotychczasowego życia zawodowego i poświęciłem się w całości pracy na rzecz obywateli. Inwestując czas, energię, a także prywatne środki finansowe, ze względu na brak subwencji państwowej. Miałem nadzieję, że doświadczenia związane z wyborami zarówno samorządowymi jak i do Parlamentu Europejskiego, zmienią styl zarządzania klubem oraz przypomną nam o idei dla której szliśmy pod marką Kukiz’15. Zabrakło determinacji, a także woli negocjacji. Bo to jest istotą prowadzenia rozsądnej polityki i skuteczności działania. Od pierwszego dnia Paweł Kukiz nie dostrzegał wartości dodanej w osobach, które miały swoje zdanie. Do dziś żałuję, że zagłosowałem przeciwko Januszowi Sanockiemu, który od samego początku był z Pawłem i który miał odwagę mówić o słabych stronach naszych działań. Oddolność i idee ruchu obywatelskiego zostały pogrzebane przez brak dialogu z osobowościami budującymi ruch Kukiz’15. Spowodowało to szereg odejść, niepotrzebnych konfliktów, co nie sprzyja pracy na rzecz obywateli i Państwa polskiego. Zmniejsza to wiarygodność w oczach potencjalnych koalicjantów” - napisał Sitarski.

Poinformował też, że będzie posłem niezrzeszonym. „(...) pozwoli mi (bycie posłem niezrzeszonym - przyp. red.) bardziej efektywnie realizować rozpoczęte już przeze mnie projekty. Obecnie pracuję m.in. nad zlikwidowaniem opłat za wjazd do stref czystego transportu, obniżeniem obciążeń podatkowych dla pojazdów nisko i zeroemisyjnych, zajmuję się zwiększaniem możliwości wykorzystania energetyki odnawialnej przez obywateli (poprawka Sitarskiego – Ustawa o energetyce odnawialnej), walczę z wysokimi cenami energii elektrycznej dla przemysłu energochłonnego (huty, kopalnie, koksownie, duże zakłady przemysłowe), który może być zagrożony szczególnie na Śląsku. Jest szansa w tej kadencji na wywalczenie obniżenia podatków ciążących na górnictwie węgla kamiennego. Stworzyłem program Polska Wodorowa, który promuje praktyczne wykorzystanie wodoru w transporcie i energetyce. To paliwo przyszłości, wytwarzane w polskim przemyśle rafineryjnym, chemicznym oraz wydobywczym będzie stanowiło jeden z przyszłych elementów niezależności i bezpieczeństwa energetycznego Polski” - napisał były już poseł Kukiz’15. (art)