Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Zamykają drogę Gorzyce–Bełsznica. Zmiany również w kursach PKS

18.06.2019 00:00 sub

Z początkiem wakacji całkowicie dla ruchu zostanie zamknięta droga powiatowa Gorzyce – Syrynia – Racibórz na odcinku z Gorzyc do Bełsznicy. To kolejny etap jej przebudowy. W związku z tym przewidziano także zmiany w komunikacji PKS.

GORZYCE Jak podaje Wydział Komunikacji i Transportu, 24 czerwca zostanie zamknięta dla ruchu droga powiatowa Gorzyce – Syrynia – Racibórz na odcinku od Gorzyc do Bełsznicy. Trwają tam intensywne prace związane z jej przebudową.

W trakcie robót przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, przeprowadzona stabilizacja gruntu, wymieniona podbudowa i wykonane nowe warstwy asfaltu. Powstaną również nowe chodniki, ścieżka rowerowa i 4 zatoki autobusowe. Z uwagi na technologię robót nie ma możliwości utrzymania ruchu kołowego podczas prac. Wspomniana stabilizacja gruntu wymaga bowiem całkowitego zaniechania korzystania z drogi przez dłuższy okres. W związku z tym na odcinku Gorzyce – Syrynia zostanie wyznaczony objazd, poprowadzony drogą krajową nr 78 z Gorzyc w kierunku Zabełkowa, dalej drogą krajową nr 45 do Krzyżanowic, a następnie drogą wojewódzką nr 936 do Syryni. Niemniej jednak kierowcy samochodów osobowych i dostawczych mogą korzystać z krótszych objazdów drogami powiatowymi przez Odrę lub Czyżowice. Należy jednak pamiętać, że obowiązują na nich zakazy dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Zmiany dotkną także komunikację powiatową PKS. W powodu zamknięcia drogi, autobusy linii 34 Wodzisław Śl – Bluszczów oraz linii 40 Wodzisław Śl. – Racibórz kursować będą z Gorzyc przez Czyżowice w kierunku Rogowa z pominięciem Bełsznicy. W związku z tym wyłączone zostaną z użytkowania przystanki w Bełsznicy oraz przystanek w Gorzycach na ulicy Raciborskiej obok szkoły. Przystanek w Rogowie zostanie natomiast przeniesiony z ulicy Raciborskiej na ulicę Czyżowicką. Godziny odjazdów autobusów nie ulegną zmianie.

– Mieszkańcy Bełsznicy mogą skorzystać z połączeń Kolei Śląskich, a następnie w Wodzisławiu Śląskim – na odcinku pomiędzy dworcem kolejowym a dworcem autobusowym – z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy znajduje się na ulicy Witosa przy dworcu kolejowym – zaznacza Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Przywrócenie ruchu na remontowanym odcinku zaplanowane zostało w drugiej połowie sierpnia. (red.)

  • Numer: 25 (970)
  • Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę