Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Zawodnicy KG Radlin mistrzami Śląska

21.05.2019 00:00 sub

GIMNASTYKA SPORTOWA – Mistrzostwa Śląska

W sobotę 11 maja na obiekcie gimnastycznym im. Leszka Blanika w Radlinie rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w klasie III do lat 11 i klasie II do lat 14. Bardzo dobrze spisali się na nich zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin.

W klasie III złoty medal w wieloboju gimnastycznym zdobył Dominik Myszi zdobywając również złoty medal w ćwiczeniach wolnych i na koziołku. Drugie miejsce w wieloboju zajął jego klubowy kolega Szymon Kostelnik, zajmując pierwsze miejsce w ćwiczeniach na kółkach i skoku. Kolejny zawodnik Paweł Fojcik zajął 8. miejsce w wieloboju i trzecie w ćwiczeniach na kółkach.

W klasie II, pierwsze miejsce w wieloboju zdobył Miłosz Łucki, zajmując również pierwsze miejsce w ćwiczeniach na poręczach i drążku. Gracjan Rus zdobył brązowy medal w wieloboju oraz drugie miejsce na poręczach i trzecie na skoku. Maks Kolorz zajął czwarte miejsce w wieloboju oraz drugie w ćwiczeniach na kółkach i trzecie miejsce w ćwiczeniach wolnych, a Paweł Korzonek w wieloboju gimnastycznym sklasyfikowany został na szóstym miejscu zajmując pierwsze miejsce na kółkach i drugie na skoku.

Indywidualne Mistrzostwa Śląska były sprawdzianem przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w Wieliczce, do której zakwalifikowało się pięciu zawodników KG Radlin: Miłosz Łucki, Maks Kolorz, Dominik Myszi, Szymon Kostelnik i Paweł Fojcik. Trenerami zawodników są Tadeusz Sobala i Dawid Niżnik. (red.)

  • Numer: 21 (966)
  • Data wydania: 21.05.19
Czytaj e-gazetę