Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

PILNE

Wybrano liderów przedsiębiorczości

21.05.2019 00:00 sub

POWIAT, ROGÓW 10 maja po raz osiemnasty odbyła się gala konkursu o tytuł Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości, organizowanego wspólnie przez wodzisławski Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców, samorządy powiatu wodzisławskiego z samym Powiatem na czele. Do grona laureatów dołączyło kolejnych dziesięć firm z terenu powiatu, wskazanych przez poszczególne samorządy.

W tym roku gospodarzem gali była gmina Gorzyce, a uroczystość wręczenia nagród odbyła się w domu przyjęć „Pradziad” w Rogowie. Okolicznościowe statuetki z rąk starszego Cechu Jerzego Waltara, starosty Leszka Bizonia oraz przybyłych na uroczystość włodarzy miast i gmin odebrali przedstawiciele firm: Bodtech sp. z o.o. z Wodzisławia Śl., Meble na wymiar Krystian Brachman z Radlina, FHU „Mebel” Marzena Balińska z Rydułtów, Meble Porwoł Michał Porwoł z Pszowa, Moric Drzwi s.c. Celina Moric, Kazimierz Moric z Czyżowic, Brago s.c. Janina Brachman, Eugeniusz Brachman z Godowa, Kabel System sp. z o.o. z Mszany, Gospodarstwo Rolne Agnieszka Jastrzębska z Lubomi, P&C Centergum s.c. Rafał Piechula, Wojciech Czapla z Marklowic, ZUH Auto-Elektro Nowicki & Syn Zbigniew Nowicki z Rydułtów.

W części artystycznej zaprezentowały się zespoły Gorzyczanie, Olzanki, Vocalsi oraz Marta Wachtarczyk, która zagrała utwór na skrzypcach. Całej imprezie towarzyszyła zabawa taneczna z zespołem Jack Band.

Celem konkursu jest m.in. wspieranie rozwoju lokalnych firm, wzmacnianie wizerunku przedsiębiorstw, przez promowanie tych, którzy rzetelnie prowadzą działalność gospodarczą oraz promują etykę w działalności gospodarczej. - Ta kolejna już edycja świadczy o tym, iż rozwój firm w naszym powiecie staje się bardzo dynamiczny. Każdy następny rok pozwala wyróżnić zaangażowanie przedsiębiorców, a w szczególności ich właścicieli, w nieustanny rozwój na rynku, prowadzenie zdrowej konkurencji, wprowadzanie nowatorskich technologii oraz ich aktywny udział w życiu społecznym – oceniają przedstawiciele Cechu. (art)

  • Numer: 21 (966)
  • Data wydania: 21.05.19
Czytaj e-gazetę