Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Derby dla Unii

26.03.2019 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa

W derbach gminy Gorzyce, Naprzód Czyżowice przegrał u siebie aż 0:4 z Unią Turza. Już w 8 min. Paweł Staniczek prostopadłym podaniem uruchomił na prawej stronie Dariusza Pawlusińskiego, ten podciągnął kilka metrów i wycofał piłkę do niepilnowanego Marka Gładkowskiego, który precyzyjnym uderzeniem na dalszy słupek pokonał Błażeja Mandrysza. W 24 min. turzanie podwyższyli na 2:0, po tym jak „Plastik” dośrodkował z rzutu rożnego do Arkadiusza Lalko, ten uderzył z woleja, a na linii strzału znalazł się Dawid Hanzel i bez problemów umieścił futbolówkę w czyżowickiej bramce.

Na drugą połowę gospodarze wyszli nieco bardziej zmotywowani i starali się częściej zagrażać Unii. Upływały kolejne minuty, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i dopiero w końcówce gospodarze nieco opadli z sił, co skrzętnie wykorzystali unici zdobywając dwie niemal identyczne bramki. W 85 min. Dariusz Pawlusiński zagrał „na obieg” do Kacpra Krupińskiego, ten w pełnym biegu dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Hanzela, który głową pokonał Mandrysza. Dwie minuty później „Denzel” skompletował hattricka, po tym jak wykorzystał dośrodkowanie starszego z Pawlusińskich. (art)

Naprzód Czyżowice 0:4 Unia Turza

Bramki: Gładkowski (8.), Hanzel (24.), (85.), (87.)

Naprzód: Mandrysz, Buko, Szymura, Sosna, Danieluk (62. Jankowski), Podeszwa, Grabarczyk, Szuścik, Adamczyk (75. Szczęch), Wierzgoń, Kaczorowski. Trener: Zdzisław Marszolik.

Unia: Lewandowski, Krupiński, Lalko, Malinowski, Glenc, Dariusz Pawlusiński, Kuczok, Staniczek, Gładkowski (73. Kostecki), Dawid Pawlusiński (73. Pradunets), Hanzel (87. Suszek). Trener: Marcin Malinowski

  • Numer: 13 (958)
  • Data wydania: 26.03.19
Czytaj e-gazetę