Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Urząd rozdaje nasiona

26.03.2019 00:00 sub

Dobra wiadomość dla osób, które chcą posiać kwiaty w swoich przydomowych ogródkach albo na balkonach. Wydział rozwoju i funduszy zewnętrznych Urzędu Miasta w Radlinie właśnie rozdaje nasiona.

RADLIN Radliński magistrat po raz kolejny zaprasza mieszkańców po odbiór bezpłatnych nasion kwiatów. - Wraz z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny, zaczęliśmy kolejną już edycję naszego „bankomatu roślin miododajnych” - mówi Marek Gajda z radlińskiego urzędu miasta. Tym razem dla mieszkańców przygotowano torebki zawierające nasiona aksamitki, cynii i tymianku.

Cała akcja potrwa do wyczerpania zapasów, dlatego kto pierwszy ten lepszy. Nasiona są dostępne w kancelarii urzędu miasta (główny budynek) oraz na pierwszym piętrze budynku B. - Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji i zasiania nasion w swoich ogródkach lub na balkonie - zachęca Gajda. - Niech wiosna przywita nas pachnącymi kwiatami a przy tym pożytecznymi dla owadów - dodaje.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją akcji „Zielno Biksa”, w ramach której od zeszłej wiosny radlinianom są przekazywane bezpłatnie cebulki i nasiona różnych gatunków roślin. Dzięki temu urzędnicy chcą zmobilizować mieszkańców do upiększania swojej okolicy. Może też stanowić inspirację do przyozdobienia balkonu, ogródka, okiennych parapetów czy tarasów. To również kolejne miejskie działanie na rzecz ochrony pszczół i owadów zapylających. (juk)

  • Numer: 13 (958)
  • Data wydania: 26.03.19
Czytaj e-gazetę