Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Karolina Końka została nową szefową „Perły”

26.03.2019 00:00 sub

WODZISŁAW ŚL. 18 marca w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. starosta Leszek Bizoń wraz z odpowiedzialną za powiatową pomoc społeczną członkinią zarządu powiatu Krystyną Kuczerą wręczyli nominację na stanowisko dyrektora Powiatowego Ośrodka "Perła" w Wodzisławiu Śląskim Karolinie Końce. To efekt naboru ogłoszonego przez zarząd powiatu po przejściu na emeryturę dotychczasowej szefowej ośrodka Renaty Hernik.

Karolina Końka od dziesięciu lat związana jest zawodowo z powiatową pomocą społeczną. Z wykształcenia jest pedagogiem, specjalistą z zakresu organizacji i zarządzania w pomocy społecznej, a także mediatorem. Posiada duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, jak również w koordynowaniu projektów współfinansowanych ze środków europejskich oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ostatnim okresie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim pełniła funkcję kierownika działu odpowiedzialnego za rehabilitację społeczną osób z niepełnosprawnościami, rozliczanie środków PFRON oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych.

Od wielu lat współpracuje z osobami z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinami. Aktywnie wspiera organizacje społeczne działające na rzecz osób z niepełnosprawnością, na bieżąco współpracuje z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych.

Karolina Końka ma 36 lat, mieszka w Rydułtowach, jest mężatką oraz matką dwóch córek. (oprac. mak)

  • Numer: 13 (958)
  • Data wydania: 26.03.19
Czytaj e-gazetę