Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Szukają miejsca dla klubu seniora

26.03.2019 00:00 sub

BEŁSZNICA Czy w remizie miejscowej OSP powstanie klub seniora? Radni rozważają taką możliwość, ale bez zgody strażaków się nie obejdzie.

– Jak wyliczyliśmy, w naszej gminie mieszka około 5 tysięcy osób, które mają powyżej 60 lat. Dlatego myślę, że jest potrzeba by stworzyć im miejsce, dedykowane tylko dla nich, miejsce w którym mogli by się spotykać we własnym towarzystwie – mówi radna Alicja Zuch, przewodnicząca Komisji Rodziny, Spraw Społecznych, Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Jak dodaje, chodzi o miejsce, w którym seniorzy mogli by się spotykać w swoim towarzystwie przez kilka godzin dziennie.

Niedawno radni z komisji spraw społecznych wizytowali remizę OSP Bełsznica. Pod kątem przystosowanie jej części na klub seniora. Wcześniej byli też w świetlicy w Osinach, ale uznali, że to parterowa remiza bardziej będzie odpowiadać potrzebom seniorów. - Remiza w Bełsznicy nie posiada barier architektonicznych, co w przypadku osób starszych jest ważne – mówi Alicja Zuch. Zaznacza jednak, że żadne decyzje nie zapadły, bo remizą zarządzają strażacy i to oni muszą zgodzić się na użyczenie jej na potrzeby klubu seniora. - My nie chcemy im niczego wydzierać z rąk. Jeśli wyrażą zgodę to wtedy będzie zielone światło dla możliwości pozyskania środków zewnętrznych na utworzenie klubu seniora – zaznacza przewodnicząca komisji. (art)

  • Numer: 13 (958)
  • Data wydania: 26.03.19
Czytaj e-gazetę