Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Odra Wodzisław poślubiła Levante

05.02.2019 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa

We wtorek 29 stycznia w Urzędzie Stanu Cywilnego Odra Wodzisław zawarła związek małżeński z Levante UD - tak z przymrużeniem oka można opisać wydarzenie jakie miało miejsce w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

A konkretnie chodzi o podpisanie umowy pomiędzy wodzisławską Odrą a hiszpańskim klubem Levante UD. Miejsce zawarcia umowy i obecność prezydenta miasta Mieczysława Kiecy nie była przypadkowa. Jak się dowiedzieliśmy na spotkaniu od wiceprezesa Odry Patryka Gruszki, w Walencji zawiązywanie takich kontraktów przyrównuje się do zawierania małżeństwa. Dlatego umowa pomiędzy klubami z Wodzisławia Śląskiego i Walencji symbolicznie została podpisana w Urzędzie Stanu Cywilnego, a prezydent jako ten, który udziela ślubów też zaszczycił wydarzenie swoją obecnością. Obie strony liczą, że „małżeństwo” przyniesie jak najwięcej dobrego dla klubu, czyli współpraca będzie polegała na szkoleniu dzieci z akademii, a te będą mogły korzystać z hiszpańskiego zaplecza sportowego. Strony chcą, aby dzieci miały możliwość poznania świata nie tylko od strony sportowej, ale także poznawania kultury i mentalności innych nacji.

Już w zeszłym roku przedstawiciele Odry byli w Walencji, a Levante UD w Wodzisławiu Śląskim. Hiszpanie są pod wrażeniem tego jak klub funkcjonuje i zdecydowali, że chcieliby nawiązać z Odrą współpracę.

– Odra Wodzisław jest klubem mocno wpisanym w historię miasta i trudno je sobie wyobrazić bez piłki nożnej. Dlatego Miasto Wodzisław Śląski chciałoby pobłogosławić temu małżeństwu, które za moment zostanie zawarte, aby ta współpraca była na lata i skorzystały na tym dzieci jak i klub seniorski - mówił na początku prezydent Mieczysław Kieca.

W ceremonii udział wzięli m.in. wiceprezes Odry Patryk Gruszka, trenerzy Ryszard Wieczorek i Jacek Gorczyca oraz Daniel Pastor i Jorge Fuster Molla związani z hiszpańskim klubem.

– Umowa, którą dzisiaj podpisaliśmy jest takim szkieletem do tej współpracy. Chcemy zorganizować konferencję z udziałem przedstawiciela hiszpańskiego klubu, która będzie skierowana do naszych lokalnych trenerów. Współpraca ma się opierać głównie na szkoleniu młodzieży. Levante chce również korzystać z naszego zaplecza, które jest ponadprzeciętne jak na polskie warunki - mówił Patryk Gruszka, wiceprezes Odry. Chodzi zapewne o zaplecze sportowe w Jedłowniku, należące do Dariusza Kozielskiego, który de facto kieruje wodzisławskim klubem.

– Odra jest pierwszym polskim klubem z którym współpracujemy, ale takie działania prowadzimy już z innymi klubami w Europie - mówił Daniel Pastor z Levante UD.

Tymczasem pierwszy zespół Odry Wodzisław już w lutym pojedzie na 10-dniowy obóz w Hiszpanii. kozz, AgaKa

  • Numer: 6 (951)
  • Data wydania: 05.02.19
Czytaj e-gazetę