Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 6 (951) Data wydania: 05.02.19
Czytaj e-gazetę

Powalczy o tytuł najpiękniejszej uczennicy z Czeszkami i Słowaczkami

Wiktoria Marek dostała się do finałowej dwunastki czeskiego konkursu Miss Reneta. Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach będzie jedyną Polką ubiegającą się o tytuł najpiękniejszej uczennicy.

RYDUŁTOWY Wiktoria Marek mieszka w Rybniku, ale uczy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wybrała klasę o profilu „technik fotografii i multimediów”. Niedługo będzie obchodzić 18-ste urodziny. Interesuje się fotografią i siatkówka. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa.

Konkurs dla uczennic, ale z rozmachem

Razem z dwoma innymi szkolnymi koleżankami - Pauliną Wolanik i Dominiką Wiśniewską - postanowiła spróbować swoich sił w konkursie Miss Reneta, do którego mogą się zgłaszać wyłącznie uczennice szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez czeską szkołę średnią z Hawierzowa, która od lat współpracuje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. - Konkurs ma wieloletnią tradycję. To będzie już 27. edycja - mówi Jacek Stebel, dyrektor ZSP nr 2 w Rydułtowach.

Co istotne, konkurs Miss Reneta to nie skromne wybory, ale wydarzenie organizowane z rozmachem, przez profesjonalistów i przywodzi na myśl wybory piękności, które znamy z ekranów telewizorów.

Mała czarna i uśmiech

Eliminacje do konkursu odbywały się w dwóch czeskich miastach: w Pradze, w Hawierzowie, a także w Żylinie na Słowacji. Kandydatki z Rydułtów najbliżej miały do Hawierzowa, więc tam zaprezentowały się przed komisją. - Najpierw oglądałyśmy prezentacje z poprzednich edycji konkursu. Następnie przebierałyśmy się w dowolny strój - mówi Wiktoria, która zdecydowała się na „małą czarną” i szpilki. - Kolejny etap eliminacji polegał na krótkiej rozmowie. Pytano nas o to skąd jesteśmy, o nasze zainteresowania i dlaczego znalazłyśmy się na kastingu - dodaje Wiktoria. Chociaż sama konwersacja nie trwała zbyt długo, to jednak wiązała się z lekkim stresem, bo pytania padały w języku czeskim. A odpowiedzi - po polsku. - Na sam koniec prezentowałyśmy się w strojach kąpielowych - dopowiada mieszkanka Rybnika.

Wiktora jako jedyna Polka dostała się do finałowej dwunastki i będzie rywalizowała o tytuł najpiękniejszej z dziewięcioma Czeszkami i dwoma Słowaczkami. - Wracając do domu wysyłałam sms-y do taty, mojej przyjaciółki Joli i do mojego chłopaka z informacją, że się udało i jestem w finale. Chyba sami nie mogli w to uwierzyć. Ja sama nie liczyłam na to, że się dostanę, ponieważ było dużo wyższych dziewczyn ode mnie. Ale okazało się, że podstawą był uśmiech - mówi finalistka.

Finał w kwietniu

Teraz przed Wiktorią dwa zgrupowania. Pierwsze na początku lutego. Wtedy odbędą się m.in. sesje zdjęciowe w Ostrawie. Drugie zgrupowanie rozpocznie się pod koniec marca. Kandydatki będą musiały opanować układy choreograficzne, specjaliści dobiorą im stroje. 5 kwietnia odbędzie się wielki finał konkursu Miss Reneta. (mak)