Czwartek, 23 stycznia 2020

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Będzie przychodnia w centrum gminy

05.02.2019 00:00 sub

W samym centrum Marklowic tuż obok tamtejszego urzędu gminy powstaje nowa przychodnia. Pierwszych pacjentów ma przyjąć już na jesień.

MARKLOWICE Od kilku tygodni w budynku Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” przy ul. Wyzwolenia, w sąsiedztwie marklowickiego urzędu, trwają intensywne prace budowane. Wymieniono okna, wyburzono balkon, a cały teren wokół obiektu został ogrodzony. - Cieszy mnie ta inwestycja - mówi wójt Marklowic Tadeusz Chrószcz. - Sam budynek zostanie odnowiony zewnętrznie, co poprawi estetykę jego otoczenia, jak i naszego urzędu - dodaje.

Był sklep, będzie centrum medyczne

Już niedługo budynek, w którym jeszcze do niedawna funkcjonował sklep z materiałami przemysłowymi i budowlanymi, zmieni się w przychodnię lekarską. Za zmiany są odpowiedzialni firma Graczyk i Wspólnicy Medhouse, których centrum medyczne działa od prawie dziesięciu lat w Wodzisławiu Śl. przy ul. Radlińskiej. Przychodnia w Marklowicach będzie proponować usługi w zakresie medycyny z dostępem do nowoczesnych urządzeń diagnostycznych. - Zdecydowaliśmy się na otworzenie przychodni w Marklowicach z powodu dużego zainteresowania mieszkańców gminy na tego typu inwestycję - mówi Dariusz Graczyk, prezes firmy Graczyk. Dodaje, że jej otwarcie planowane jest na sezon jesienny.

Zmiana planów

Przypomnijmy, że rozmowy o budowie Medhouse w Marklowicach sięgają 2015 r. Wówczas planowano, że przychodnia powstanie niedaleko kościoła św. Stanisława. Jej budowa była jednak uwarunkowana przebudową skrzyżowania ulic Cmentarnej i Wyzwolenia. Drogową inwestycją miała zająć się gmina. Z powodu przedłużających się procedur inwestorzy zrezygnowali z pierwszej lokalizacji i zdecydowali się stworzyć przychodnię w budynku przy Wyzwolenia. Wójt Chrószcz zapewnia, że mimo wszystko skrzyżowanie będzie w przyszłości przebudowane. (juk)

  • Numer: 6 (951)
  • Data wydania: 05.02.19
Czytaj e-gazetę