Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Nagranie było kiepskie. Ale je poprawili

05.02.2019 00:00 sub

Problemy z e-sesją w Gorzycach. Przez kilka dni nagranie z sesji rady gminy, dostępne dla każdego internauty, było dość kiepskiej jakości.

GORZYCE Od początku tej kadencji, samorządy zostały zobligowane zmianami prawnym do przeprowadzania transmisji na żywo z sesji rad gmin. Nagrania można również oglądać w każdym dowolnym momencie po zakończeniu sesji. Wystarczy znaleźć odpowiedni link na stronie internetowej danego samorządu. Chodzi o to by mieszkańcy mogli zobaczyć jak dyskutują i głosują ich przedstawiciele w samorządach. Bywa jednak, że jakość nagrań pozostawia nieco do życzenia. Tak było przez kilka dni w przypadku ostatniej sesji rady gminy w Gorzycach, która odbyła się 28 stycznia.

A konkretnie końcówka nagrania była kiepska. Nagranie było pocięte, wiele wypowiedzi nie zostało zarejestrowanych. Uwagę na to zwrócili internauci. - Jakość tego nagrania pozostawia wiele do życzenia. Ciągłe przerwy w nagraniu, w szczególności w wolnych wnioskach, gdzie podejmowany jest temat opłaty śmieciowej – zauważył Bogusław Jordan z portalu e-gorzyce.pl

I rzeczywiście z nagrania trudno było się dowiedzieć się, jaki przebieg miała dyskusja.

W gminie zapewniają, że to efekt problemów technicznych. - Problem wyniknął z małej przepustowości łącza – wyjaśnia Beata Futerska z Urzędu Gminy w Gorzycach.

Po naszej interwencji nagranie zostało podmienione na takie, na którym zarejestrowane zostały już wszystkie wypowiedzi. Przybyło w sumie około 9 minut nagrania. (art)

  • Numer: 6 (951)
  • Data wydania: 05.02.19
Czytaj e-gazetę