Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Napisz list i odmień życie kobiet z 10 krajów

04.12.2018 00:00 sub

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Maraton Pisania Listów Amnesty International. Po raz kolejny w akcję włącza się społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śl., która 6 grudnia zachęca do solidarności wszystkich, którym nie są obojętne prawa człowieka.

WODZISŁAW ŚL. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłane są wówczas apele do władz krajów oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane.

W tym roku uczestnicy maratonu będą pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują wsparcia. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa na poprawę ich losu.

W Polsce maraton odbędzie się w setkach miejsc: w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Rezultaty maratonu często są widoczne od razu. Już w jego trakcie ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele itp. Listy są też ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Każdy może pomóc! Społeczność szkolna zaprasza 6 grudnia od godziny 9.00 do 17.00 do II LO w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wyszyńskiego 41. (mak)

  • Numer: 49 (942)
  • Data wydania: 04.12.18
Czytaj e-gazetę