Sobota, 25 stycznia 2020

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Duży Kaliber: Wodzisławscy policjanci namawiają do regulacji świateł

04.12.2018 00:00 sub

WODZISŁAW W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego. Policja w całym kraju organizuje kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas planowanych działań przewiduje się między innymi prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł oraz kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów. Akcja potrwa do 15 grudnia.

Wzorem lat ubiegłych, kierujący będą mogli w określonych dniach bezpłatnie sprawdzać oświetlenie pojazdów na stacjach diagnostycznych działających pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie stacji Kontroli Pojazdów. Na prawidłowe działanie świateł wpływ mają, poza ich ogólnym stanem technicznym, takie czynniki, jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła.

Wodzisławscy policjanci 24 listopada włączyli się w te działania i zachęcali kierowców do skorzystania z możliwości bezpłatnego ustawienia świateł na stacji diagnostycznej znajdującej się przy ul. Rybnickiej w Wodzisławiu Śląskim. Spotkali się także w Ośrodku Szkolenia Kierowców z młodzieżą rozpoczynającą kurs na prawo jazdy. W ramach akcji „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, mundurowi nawiązali do prowadzonych działań oraz ostrzegali młodzież przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze oraz przed szybką i brawurową jazdą. Następne takie działania zaplanowane są w dniach 1, 8 i 15 grudnia. (acz)

  • Numer: 49 (942)
  • Data wydania: 04.12.18
Czytaj e-gazetę