Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Szef informatyków zostanie sekretarzem miasta

04.12.2018 00:00 sub

Kolejne zmiany personalne w wodzisławskim urzędzie miasta. Nowym sekretarzem miasta Wodzisławia Śląskiego będzie Zbigniew Gamza. Zastąpi odchodzącego na emeryturę Wojciecha Mitko.

WODZISŁAW ŚL. Wieloletni sekretarz miasta Wojciech Mitko odchodzi na emeryturę. Od 1 lutego jego miejsce zajmie Zbigniew Gamza, który już przygotowuje się do objęcia nowej roli.

Zbigniew Gamza jest absolwentem Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończył też studia podyplomowe z zakresu informatyki. Najpierw był nauczycielem w I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śląskim. W 1996 r. rozpoczął pracę w wodzisławskim urzędzie miasta jako informatyk, początkowo na pół etatu, a od 2010 r. w pełnym wymiarze pracy. Był kierownikiem powstającego Biura Informatyki. W 2016 r. w urzędzie miasta utworzono Wydział Informatyki - Miejskie Centrum Przetwarzania Danych, a Zbigniew Gamza został jego naczelnikiem.

Nowy sekretarz miasta będzie sprawował nadzór nad: Wydziałem Organizacyjnym, Wydziałem Informatyki, Biurem Zamówień Publicznych, Biurem Administracyjno-Gospodarczym i Biurem Zarządzania Kryzysowego.

Przyszły sekretarz ma już swoją wizję funkcjowania urzędu. - Chcemy jeszcze bardziej wyjść w kierunku mieszkańców. Żeby czuli, że to my jesteśmy dla nich, a nie odwrotnie. Celem jest wydłużenie godzin pracy urzędu i zlokalizowanie punktów obsługi klienta poza samym obszarem urzędu. Zamierzamy też kontynuować cyfryzację urzędu, wprowadzić większą liczbę elektronicznych formularzy - zapowiada Zbigniew Gamza.

- Chcemy, by za pięć lat wodzisławski urząd był urzędem wzorcowym jeśli chodzi o zarządzenie, obieg elektroniczny i podejście do klientów. Już teraz nie mamy się czego wstydzić, bo jest dobrze. Pokazują to wyniki przeprowadzanych ankiet. Ale nie można stać w miejscu - dopowiada prezydent Mieczysław Kieca. (mak)

  • Numer: 49 (942)
  • Data wydania: 04.12.18
Czytaj e-gazetę