Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 43 (936) Data wydania: 23.10.18
Czytaj e-gazetę

Klęska PiS-u. Szymanek wójtem

MSZANA O urząd wójta ubiegało się dwóch kandydatów, Mirosław Szymanek z KWW Budujemy Przyszłość Gminy i Piotr Kuczera z KW Prawo i Sprawiedliwość. Według oficjalnych danych, zdecydowanie wygrał Szymanek, który otrzymał 2775 głosów (79,9% poparcia). Kuczera dostał 698 głosów (20,1% poparcia). Frekwencja wyniosła 59,88%.

Duża przewaga Szymanka nad Kuczerą to spore zaskoczenie, bowiem Mszana uważana jest za jedną z najbardziej sprzyjających PiS-owi gmin na Śląsku, co widać głównie w wyborach parlamentarnych. Po raz kolejny okazało się jednak, że w wyborach samorządowych, wyborcy głosują na ludzi, a nie na partyjne szyldy, o czym PiS boleśnie przekonał się w Mszanie. Komitet ten do rady gminy wprowadzi tylko jednego kandydata, Piotra Kuczerę właśnie, który oprócz kandydowania na urząd wójta, zgłosił również swoją kandydaturę na radnego gminnego. Pozostałych 14 radnych wprowadzi do rady komitet KWW Budujemy Przyszłość Gminy. Aż 9 radnych, a więc więcej niż połowa składu rady, to nowe osoby, które w poprzedniej kadencji nie piastowały funkcji radnego.

(art)


Mirosław Szymanek – 79,9%

– Cieszę się bardzo. Chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom za to, że obdarzyli mnie zaufaniem i wybrali moją wizję rozwoju gminy. Mam nadzieję, że sprostam ich oczekiwaniom i że uda się zrealizować to, co zawarliśmy w kampanii wyborczej. Nie spodziewałem się takiego wyniku, bo poparcie dla mnie jest wyższe niż przed 4 laty. Wtedy też nie było małe, ale mniejsze niż teraz, a przecież teraz miałem kontrkandydata z PiS-u. Bardzo jestem szczęśliwy, że mieszkańcy wybrali tą drogę, którą będziemy kontynuować.

Piotr Kuczera - 20,1%

Poproszony przez nas w rozmowie telefonicznej o komentarz, kandydat nie odniósł się do wyników wyborów. Obrażał zaś dziennikarza Nowin Wodzisławskich. Zarzucił mu stronniczość, co spowodowane ma być tym, iż być może dziennikarz ma „coś obiecane” w gminie Mszana, choć nie wiadomo co. Dlatego ma pisać pod dyktando Szymanka i „nie konsultuje się” z Kuczerą. Kandydat, co jest niezwykle bulwersujące, by dosadnie nie powiedzieć – chamskie, wyraził troskę o dzieci dziennikarza, bo nie wiedzą jakiego ojca mają.

Rada gminy Mszana

KWW Budujemy Przyszłość Gminy

  • Elżbieta Idziaczyk N
  • Wioleta Szotek N
  • Marek Liśnikowski
  • Magdalena Herman N
  • Roman Goik N
  • Tomasz Mrowiec
  • Elżbieta Skorupa N
  • Marek Kotula
  • Krzysztof Rduch N
  • Celina Mizia N
  • Ilona Mura N
  • Ewa Wawrzyczny N
  • Roman Bura
  • Beata Wieszołek
  • Rafał Bura

KW Prawo i Sprawiedliwość

Piotr Kuczera

N - nowi radni