Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 43 (936) Data wydania: 23.10.18
Czytaj e-gazetę

Barbara Magiera nadal burmistrzem

RADLIN Według nieoficjalnych danych burmistrzem Radlina nadal będzie Barbara Magiera, która rządzi miastem niezmiennie od 1997 r. W głosowaniu uzyskała 58,22 % poparcia (otrzymała 4059 głosów), pokonując tym samym kontrkandydatkę.

Beata Klima zdobyła 41,78%. (otrzymała 2913 głosów). Frekwencja wyborcza w Radlinie wyniosła 53,34 proc. W nowej radzie zasiądzie 10 radnych z komitetu burmistrz KWW Radlin Naszym Domem, 4 radnych wprowadzi KWW Radlin-Nowe Rozdanie, w tym radną zostanie Beata Klima, która kandydowała również do rady gminy. Jednego radnego wprowadzi KWW Odpowiedzialni.

(juk)


Barbara Magiera - 58,22%

– Wszystko wskazuje na to, że przez następne lata będę miała zaszczyt pracować dla Radlina i radlinian jako burmistrz naszego miasta. Serdecznie dziękuję w pierwszej kolejności tym wszystkim, którzy w niedzielę wzięli udział w wyborach samorządowych. Bez względu na to kogo poparli swym głosem. Dzięki Wam demokracja na poziomie samorządowym ma się bardzo dobrze a społeczeństwo obywatelskie jest tu faktem. Dziękuje tym mieszkańcom, którzy zaufali mojej osobie i mojemu komitetowi. To pokazuje, że radlinianie doceniają kierunek rozwoju miasta przyjęty przez nas a nasza wizja zmiany Radlina na lepsze odpowiada społecznym po

trzebom. Dziękuje kandydatom z komitetu Radlin Naszym Domem za wspólną pracę, nie tylko w czasie kampanii wyborczej. Dziękuję również wszystkim naszym mieszkańcom startującym w wyborach. Mojej kontrkandydatce dziękuję za wspólne zmagania wyborcze i gratuluję wyniku. Mam nadzieję na dobrą współpracę w dalszych latach. Przed nami kolejne lata pracy na rzecz Radlina. Już dziś zapraszam wszystkich zaangażowanych w kampanię wyborczą do współuczestnictwa w życiu społecznym miasta. Wszyscy bowiem tworzymy to miasto i wszyscy stanowimy jego ważną część. Jesteśmy naprawdę jedną wielką drużyną. Dziękuję wszystkim mieszkańcom. Ja i mój zespół już zabieramy się do pracy.

Beata Klima - 41,78%

– Składam serdeczne podziękowania wyborcom, którzy zaufali mojej osobie i oddali na mnie swój głos w wyborach samorządowych na burmistrza Radlina. Tak duży dowód zaufania to dla mnie wielki zaszczyt i wielkie zobowiązanie. Znaczy to, że moje poglądy na sytuację w mieście wyrażane w kampanii oraz mój program zyskały akceptację. Dziękuję za liczne gesty, dobre słowa, okazywaną sympatię i wsparcie w czasie kampanii. Wierzę, że nasza praca uświadomiła mieszkańcom, jakich zmian potrzebuje Radlin, aby mógł się rozwijać. Zapewniam, że nadal będę służyła Państwu swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem. Z szacunkiem przyjmuję wyniki wyborów i gratuluję wygranej mojej kontrkandydatce.

Rada miejska Radlin

KWW Radlin Naszym Domem

  • Stefan Lukoszek
  • Piotr Hetman
  • Wiesław Polnik
  • Ewa Trzeciok N
  • Ewa Szulik
  • Adam Cyran
  • Agata Strójwąs
  • Joanna Fejkiel
  • Barbara Surma N
  • Gabriela Chromik

KWW Radlin-Nowe Rozdanie

  • Andrzej Gaca
  • Beata Klima N
  • Romana Radowska-Polnik N
  • Andrzej Likos

KWW Odpowiedzialni

  • Robert Szindler N

N - nowi radni