Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Prawnicy lepsi po karnych od Gosława

09.10.2018 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Charytatywny Turniej Piłki Nożnej

29 września na obiekcie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu, odbył się XI „Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wodzisławskiego”.

W poprzednich edycjach turnieju drużyny biorące udział w rozgrywkach jak i sponsorzy wpłacali dobrowolne składki na leczenie i rehabilitację uczniów ZST: Krzysztofa (uległ ciężkiemu wypadkowi, porusza się na wózku inwalidzkim), Mirka (choruje na mukowiscydozę - wyniszczającą organizm chorobę genetyczną), Wiktorii (choruje na stwardnienie rozsiane). Zbierano również pieniądze na pomoc finansową dla Oddziału Pediatrycznego szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. W sumie przez dziesięć edycji turniejów zebrano ponad 30 tys. zł.

W tym roku pomagano uczniowi Zespołu Szkół Technicznych - Kacprowi Sanecznikowi, uczniowi klasy maturalnej technikum budowlanego, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na bieżące leczenie i rehabilitację ucznia ZST oraz na zakup wózka inwalidzkiego aktywnego.

W turnieju wzięło udział 8 amatorskich drużyn z terenu powiatu wodzisławskiego: „Samorządowcy”, „Prawnicy”, „Gosław Jedłownik”, „Skrzydlaty Wodzisław”, „Wicher Wilchwy” , „Stodoła”, „Husaria”, oraz „Nauczyciele ZST i przyjaciele”. Wpłaty na leczenie i rehabilitację Kacpra dokonał także zespół „Lubnar”, który jednak ostatecznie w turnieju nie wziął udziału.

Turniej rozegrano w dwóch grupach, liczących po cztery drużyny. Drużyny, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach zagrały mecz o trzecie miejsce, natomiast zwycięzcy grup o pierwsze miejsce. W meczu o trzecie miejsce „Nauczyciele ZST i Przyjaciel” pokonali „Wichra Wilchwy” 5:2. Z kolei w meczu finałowym pomiędzy drużyną „Prawników” a „Gosławem Jedłownik” padł wynik remisowy 3:3. O losach finału decydowały więc rzuty karne, które lepiej wykonywali „Prawnicy” i to oni zwyciężyli w XI edycji turnieju.

Na zakończenie dyrektor ZST, Czesław Pieczka wraz z Kacprem, wręczyli puchary i nagrody rzeczowe wszystkim uczestnikom Turnieju. Ponadto Grzegorz Kamiński, który jest pomysłodawcą turnieju, podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji zmagań.

Dzięki wpłatom drużyn i przeprowadzonej przez Samorząd Uczniowski zbiórce, Kacper otrzyma ponad 4600 złotych z przeznaczeniem na zakup wózka aktywnego oraz na leczenie i rehabilitację. Organizatorami Turnieju byli Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim wraz z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców. Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Wodzisławski – Ireneusz Serwotka.

Pomysłodawcą i współorganizatorem Turnieju od jedenastu lat jest Grzegorz Kamiński – nauczyciel historii ZST, radny powiatu wodzisławskiego oraz Andrzej Sobik – nauczyciel języka niemieckiego, wicedyrektor ZST. (art)

  • Numer: 41 (934)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę