Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Hodowcy pokazali swoje perełki

09.10.2018 00:00 sub

Prawie 40 wystawców prezentowało w Wodzisławiu Śl. swoje króliki, gołębie, bażanty i kury. Spotkali się 29 i 30 września z okazji 20. wystawy zorganizowanej przez marklowicki Klub Hodowców Drobnego Inwentarza.

WODZISŁAW ŚL. Dźwięk charakterystycznego gruchania nie opuszczał terenu łowisk przy ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śl. - Zawdzie, gdzie odbywała się wystawa. Ponad 200 gołębi budziło zainteresowanie oraz zdumienie gości. Głównie dlatego, że różniły się od tych, do jakich przeciętni mieszkańcy przywykli. Nie byłe szare i nie złościły przechodniów. Wręcz przeciwnie, zadziwiały swoją urodą. Mieniły się wieloma kolorami i zachwycały niecodziennym upierzeniem. - Ładnym okazem na naszej wystawie był olbrzym rzymski. Dorosłe samce ważą około kilograma, a rozpiętość ich skrzydeł sięga jednego metra. Jest to prawdziwy olbrzym wśród gołębi - mówi Przemysław Lęga z Klub Hodowców Drobnego Inwentarza w Marklowicach.

W trakcie dwudniowej imprezy 38 hodowców pokazało około 450 zwierząt. Oprócz gołębi były również króliki, bażanty, kury oraz kaczki. - Perełką wystawy była biała kura wyandotte, która ma atrakcyjny „puszysty” kształt i miłe usposobienie - dodaje pan Przemysław. W wystawie obok marklowickiego klubu swoje zwierzęta pokazali również hodowcy z Czechowic-Dziedzic, Pietrowic Wielkich oraz Radlina.

Miłośnicy drobnego inwentarza mieli także możliwość zobaczyć inne zwierzęta, m.in. strusie, daniele, wielbłądy i kózki miniaturki. - Pogoda dopisała, frekwencja również. Cieszymy się zwłaszcza z wizyt rodzin z dziećmi. Dzięki temu mieliśmy możliwość edukacji najmłodszych w zakresie hodowania, karmienie i pielęgnowanie różnego rodzaju zwierząt hodowlanych i domowych - mówi Przemysław Lęga. (juk)

  • Numer: 41 (934)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę