Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Młodzież Biernackiego o emerytach

09.10.2018 00:00 sub

Komitet wyborczy Wodzisław 2.0 w ostatnich dniach mocno podkreśla zmianę pokoleniową, do której, według sztabu Kacpra Biernackiego, musi dojść w Wodzisławiu. „Obecny prezydent chce kolejny raz wprowadzić do Rady Miasta emerytów i rencistów. Zmieńmy ICH WODZISŁAW na WODZISŁAW 2.0” - apeluje w mediach społecznościowych Wodzisław 2.0, nawiązując do nazwy komitetu obecnego prezydenta Mieczysława Kiecy, który startuje z KWW Nasz Wodzisław.

WODZISŁAW ŚL. Komitet Kacpra Biernackiego, Wodzisław 2.0 wylicza, że kandydaci startujący do rady miasta z tej listy mają średnią wieku 29 lat, tymczasem średnia wieku na listach KWW Nasz Wodzisław Mieczysława Kiecy to 52 lata. Dalej wylicza, że na listach KW Wodzisław 2.0 nie ma ani jednego kandydata w wieku powyżej 60 lat, zaś na listach KWW Nasz Wodzisław 35% kandydatów do rady miasta ma powyżej 60 lat.

Wyliczenia dokonane przez KW Wodzisław 2.0 w formie grafiki, udostępnionej w mediach społecznościowych, wywołały spore poruszenie. - Jeśli chodzi o grafikę z wiekiem radnych, tam nie ma słowa oceny, tylko przedstawione suche fakty. Chcielibyśmy wygrywać merytoryką, ale nasze posty merytoryczne i programowe mają zasięgi maksymalnie 1000 odbiorców, post o wieku ponad 5000. Mógłbym wprowadzić w stowarzyszeniu i sztabie zamordyzm i wspólną linię, tylko czym będę się różnił od obecnej władzy? Nie zależy mi na władzy dla samej władzy, chcę aby ludzie, którzy mnie wspierają zachowali własną tożsamość, dokonywali własnych wyborów. A jeśli się na tym przejadą? Trudno. Wolność wyborów to również gotowość na przyjęcie odpowiedzialności i konsekwencji. Spora część tych młodych ludzi jest po prostu wkurzona na układ, jest zrozumiałe, że czasem dają upust tym emocjom – wyjaśnia Biernacki.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję prezydenta Mieczysława Kiecy. Włodarz uznał, że wytykanie komuś wieku jest nie na miejscu. - Nie ma we mnie żadnej zgody, by dyskryminować i dyskredytować jakąkolwiek grupę społeczną ze względu na jej wiek! Ci, którzy mają czelność obrażać osoby dojrzałe, powinni się wstydzić - stwierdził prezydent. - Miasto to całość, to wielopokoleniowy dom, w którym równe miejsce powinni znaleźć wszyscy go zamieszkujący. Uwielbiam młodych ludzi za ich odwagę, kreatywność, świeżość pomysłów, z którymi przychodzą, zapał do działania. Tych, którzy mają więcej wiosen na koncie szanuję i podziwiam za doświadczenie, wyważenie, rozwagę, umiejętność spojrzenia na trudne sprawy z dystansem. Do budowania miasta i jego przyszłości potrzebujemy wszystkich tych cech - dodał. Przypomniał też, że w Wodzisławiu mieszka około 10 tysięcy seniorów. (art), (mak)

  • Numer: 41 (934)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę