Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Klima chce zastąpić zmęczonych włodarzy

09.10.2018 00:00 sub

Beata Klima, kandydatka na urząd burmistrza Radlina przedstawiła swój program wyborczy. Wśród priorytetów m.in. budowa ronda, rozbudowa monitoringu oraz zróżnicowanie stawek podatkowych.

RADLIN Pod koniec września odbyła się konferencja prasowa Beaty Klimy, kandydatki ugrupowania „Radlin - Nowe Rozdanie” na urząd burmistrza Radlina. W trakcie spotkania z mediami opowiedziała o programie wyborczym i swoich pomysłach na miasto. Zaprezentowała również swoich kandydatów do rady miasta.

– Chcę realizować wizję Radlina jako miasta przyjaznego jego mieszkańcom, do którego chce się wracać, w którym chce się żyć, wychowywać dzieci i rozwijać. Wizję miasta, w którym najważniejszy jest człowiek. Jestem przekonana, że naszym miastem można i trzeba zarządzać inaczej - mówiła. Dodała, że aktualni włodarze Radlina w trakcie swoich ponad 20-letnich rządów pokazali już swoje możliwości i pomysły na Radlin. - Za to, co zrobili jesteśmy im wdzięczni. Ale już niczego rozważnego i interesującego nie zaproponują. To działania ludzi zmęczonych, wypalonych, niepamiętających o potrzebie zrównoważonego rozwoju miasta i pozbawionych pomysłów na rozsądne rozwiązanie jego problemów - uważa Beata Klima. Dlatego jej zdaniem, czas przetasować radlińskie władze.

Program wyborczy ugrupowania opiera się na pięciu najważniejszych obszarach, czyli finansach, inwestycjach, ekologi, mieszkańcach i przedsiębiorczości. Do najważniejszych zagadnień, jakie stawia przed sobą kandydatka oraz jej ugrupowanie to m.in. ograniczenie zadłużenia miasta, udrożnienie komunikacji miejskiej przez budowę południowej obwodnicy, poprawa jakości powietrza poprzez podnoszenie poziomu energetyczności budynków oraz wsparcie rozwoju lokalnego biznesu. Klima zamierza wybudować również rondo przy ul. Rydułtowskiej, zróżnicować stawki podatkowe od nieruchomości użytkowych, rozbudować monitoring miejski wraz z całodobową jego obsługą, inwestować w infrastrukturę „smart cities” (np. wiaty fotowoltaiczne) oraz wybudować nowoczesny żłobek. (juk)

  • Numer: 41 (934)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę