Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 41 (934) Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę

Zmiana prezydenta przyciągnie inwestorów? Tak uważa Prus

WODZISŁAW ŚL. W czwartek 4 października kandydat Głosu Pokoleń na prezydenta Wodzisławia Śląskiego Dariusz Prus oficjalnie ogłosił swój program wyborczy. W jego ramach proponuje m.in. budowę żłobka, parkingu wielopoziomowego czy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Program składa się z czterech głównych punktów: przedsiębiorczość, dla mieszkańca, ekologia, sport i rekreacja.

Długie lata bez inwestora

– Po 12 latach trzeba dokonać zmiany na stanowisku prezydenta Wodzisławia oraz zmian w składzie rady miasta. Przez ten okres nie udało się ściągnąć ani jednego inwestora, który stworzyłby kilkaset miejsc pracy. Mimo dobrej koniunktury gospodarczej prezydent nie był w stanie tego zrobić - mówił Dariusz Prus. W zamiast za gwarancję stworzenia miejsc pracy Prus proponuje, że inwestorzy będą mogli liczyć na dużo bardziej korzystne warunki sprzedaży działek. Do tego zmniejszenie obciążeń podatkowych, które - co podkreślał Prus - w Wodzisławiu są obecnie maksymalne, wyższe już być nie mogą. - Obecnie miasto wydaje mnóstwo pieniędzy na promocję, a nic z tego nie ma. Wiele inwestycji w Wodzisławiu było nakierowanych na osobisty sukces Mieczysława Kiecy, środki unijne wykorzystywano głównie na inwestycje usługowo-konsumpcyjne. Ja nie potrzebuję poklasku. Dla mnie celem nie jest mój sukces osobisty, tylko sukces wielu wodzisławian. A to oznacza m.in. pozyskanie inwestorów na działalność produkcyjną, która da zatrudnienie wielu osobom. Jestem przekonany, że jeśli z Wodzisławiu zmieni się prezydent, pojawią się inwestorzy - zaznaczył Prus. Chce też jednej komunikacji „powiatowej” zamiast kilku przewoźników, budowy żłobka, parkingu wielopoziomowego. Mówi o poprawie stanu targowisk.

Marka „Odra”

Sporo miejsca poświęcił marce „Odra Wodzisław”. - Trzeba wrócić do odbudowy marki „Odra Wodzisław”. Nie wyobrażam sobie, by w przyszłości „Odra” funkcjonowała w dwóch różnych sekcjach. To anormalna sytuacja. Trzeba wspomóc Odrę znacznie większymi środkami. Sam stadion wymaga gruntownego remontu, a w jego otoczeniu powinno powstać nowe boisko, by zawodnicy mogli trenować na miejscu. Przed każdymi wyborami prezydent Kieca mówi o „jednej Odrze”. Myślę, że już mało kto wierzy w te jego słowa - mówił Prus.

Pielęgnacja drzew

Kandydat mówił też m.in. o walce ze smogiem. Podkreślał też znaczenie pielęgnacji drzew. - Przez ostatnie lata w Wodzisławiu Śląskim wycięto mnóstwo drzew. Kiedy byłem wicestarostą, to pamiętam, że spotykałem się z bezzasadnymi wnioskami na wycinkę drzew w Wodzisławiu (wnioski ze strony miasta - przyp. red.). Na wycinkę drzew, a nie na pielęgnację! Kwestia pielęgnacji zupełnie leży. Nie zgadzam się z tym. Uważam, że z Wodzisławiu trzeba masowo sadzić drzewa liściaste, które dają dużo tlenu – powiedział. (mak)