Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Duży Kaliber: Komendant podziękował za zatrzymanie pijaka

09.10.2018 00:00 sub

WODZISŁAW Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim spotkał się 2 października z mieszkańcem powiatu rybnickiego i podziękował mu za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dzięki natychmiastowej reakcji obywatela, nietrzeźwy kierowca odpowie wkrótce za przestępstwo.

30 września bieżącego roku pan Damian poinformował dyżurnego wodzisławskiej komendy o tym, że ulicami Wodzisławia pojazdem marki volkswagen porusza się kierujący, który najprawdopodobniej jest pijany. Na uwagę zasługuje fakt, że sam w tym momencie poruszał się na motorze i nie spuszczał kierującego z oczu do momentu kiedy ten zatrzymał się na posesji. Wówczas uniemożliwił mu dalszą jazdę i czekał na przybycie policyjnego patrolu. Kierującym pojazdem okazał się mieszkaniec Marklowic, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Pan Damian podczas spotkania z komendantem mówił, że nic nie dzieje bez przyczyny. Sam kiedyś brał udział w zdarzeniu, kiedy w jego samochód, którym podróżował z rodziną wjechał pijany kierowca. Od tego czasu, jak sam mówi jest bardzo wyczulony na tym punkcie. I ma już na swoim koncie kilka obywatelskich ujęć.

Podczas spotkania szef wodzisławskiego garnizonu wręczył panu Damianowi pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz”. (acz)

  • Numer: 41 (934)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę