środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Szkoły z nowoczesnymi pracowniami

09.10.2018 00:00 sub

POWIAT Dzięki dwóm projektom, na które Powiat Wodzisławski pozyskał dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej w kwocie ok. 5,2 mln zł, w sześciu powiatowych szkołach zawodowych powstało lub doposażono w sumie 26 nowoczesnych pracowni na miarę XXI wieku.

Na uroczystość otwarcia pracowni, które kosztowały w sumie 6,2 mln zł przybył m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik, dyrektor naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach Beata Białowąs, a także prezydent miasta Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca.

O założeniach, celach i przebiegu projektów mówiła wicestarosta Danuta Maćkowska. Z kolei starosta Ireneusz Serwotka podziękował wszystkim, dzięki którym pracownie w ogóle powstały, m.in. dyrektorom szkół, pracownikom starostwa i Powiatowego Zakładu Zarządzania Nieruchomościami, którzy wdrażali projekty w życie. Słowa podziękowania skierował również pod adresem zarządu i rady powiatu, włodarzy Wodzisławia Śl. oraz pracodawców.

Wspólnie z Danutą Maćkowską starosta wręczył pamiątkowe statuetki „Za zaangażowanie w rozwój szkolnictwa zawodowego” pracownikom powiatowych instytucji zaangażowanych w obydwa projekty, w ramach którego powstały pracownie. Statuetki powędrowały również do Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, przewodniczącego rady powiatu Eugeniusza Wali, prof. Jana Klimka z Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Jerzego Waltara, starszego Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śl. oraz firm: POL-EKO-APARATURA sp.j., PREVAC Sp. z o.o., System Barosz Gwimet Sp. z o. o., EUROCLAS, Aleks-Instal Sp. z o.o., Capek i Bruk Sp. z o.o., Zastalbud Gliwice i ARBET Kolarski s.c. (red.)

  • Numer: 41 (934)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę