Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Ks. Pisulla honorowym obywatelem Mszany

09.10.2018 00:00 sub

POŁOMIA W poniedziałek 1 października w kościele pw. Nawiedzenia NMP odbyła się uroczystość nadania pośmiertnie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Mszana ś.p. ks. prałatowi Franciszkowi Pisulli. Od roku 1966 do 1992, był on proboszczem parafii w Połomi.

Bliska rodzina ks. Franciszka Pisulli odebrała podczas mszy okolicznościową statuetkę oraz legitymacje Honorowego Obywatela Gminy.

Pośmiertnie tytuł przyznała ks. Pisulli Rada Gminy w Mszanie na sesji 25 czerwca na wniosek wójta Mszany Mirosława Szymanka, z inicjatywy połomskich radnych Piotra Kuczery i Alojzego Wity.

Ks. Pisulla jest w Połomi postacią niemal legendarną. W uzasadnieniu do złożonego przez wójta wniosku wspomniano, że ks. Pisulla był człowiekiem otwartym i bezpośrednim. Nie wahał się wytykać swoim parafianom różnych przywar. Był zarazem dobrym mediatorem i psychologiem. Organizował transporty z żywnością i lekami dla biednych i potrzebujących Radny Piotr Kuczera wspomina, że ks. Pisulla za swą działalność był prześladowany przez władze komunistyczne. (art)

  • Numer: 41 (934)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę