Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Gminy powiatu wodzisławskiego zwracają się ku Jastrzębiu

09.10.2018 00:00 sub

GODÓW, MSZANA Podczas II Międzynarodowej Konferencji Gospodarczej w Jastrzębiu Zdroju, włodarze Godowa, Jastrzębia-Zdroju i Mszany podpisali list intencyjny o współpracy na rzecz utworzenia wspólnej oferty inwestycyjnej „Partnerzy w biznesie” oraz działania na rzecz rozwoju i promocji gospodarczej.

Sygnatariusze dokumentu zadeklarowali działania na rzecz wspólnie prowadzonej promocji gospodarczej. Włodarze gmin są też zainteresowani przygotowaniem wykwalifikowanych kadr w oparciu o profile kształcenia zgodne z potrzebami lokalnego rynku pracy.

Jastrzębie, Godów i Mszana chcą współpracować m.in. w zakresie tworzenia wspólnej oferty dla inwestorów i firm zainteresowanych rozwojem w regionie. Ich celem jest zwiększanie możliwości rozwoju i zagospodarowania kolejnych terenów inwestycyjnych, zarówno tych objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej, jak i oferowanych poza terenami strefowymi.

To nie pierwsze działania, jakie Godów i Mszana chcą realizować wspólnie z Jastrzębiem. Przed laty obie gminy wspólnie z Jastrzębiem wybudowały na własnym terenie kanalizację sanitarną, są współwłaścicielami Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Dążą – na razie bezskutecznie – do opuszczenia Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu i przeniesienia się w kwestii zaopatrywania wody do JZWiK. Również mieszkańcy gmin sąsiadujących z Jastrzębiem coraz częściej zaczynają postrzegać to miasto, jako atrakcyjniejsze i oferujące większe możliwości od Wodzisławia Śl. (art)

  • Numer: 41 (934)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę