Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Duży kaliber: Kierowcy stracili prawa jazdy

28.08.2018 00:00 red.

OLZA, WODZISŁAW, RYDUŁTOWY W miniony weekend na drogach powiatu wodzisławskiego doszło do 11 kolizji. Mundurowi zatrzymali także czterech nietrzeźwych kierowców. Wszystkim odebrano już prawo jazdy. Grozi im do 2 lat więzienia.

25 sierpnia o godz. 12.30 dyżurny odebrał zgłoszenie o zataczającym się mężczyźnie, który wsiada właśnie do samochodu przy ulicy XXX-lecia. Na miejsce pojechał patrol ruchu drogowego, który zatrzymał kierowcę skody. U 46-latka badanie na alkomacie wykazało dwa promile alkoholu. Ponadto, okazało się, że mężczyzna posiada już zakaz prowadzenia pojazdów.

26 sierpnia w ręce mundurowych wpadło aż trzech amatorów jazdy na podwójnym gazie. W Olzie na ulicy Kolejowej patrol drogówki zatrzymał kierującego hondą civic. 24-latek „wydmuchał” 1,5 promila.

W Wodzisławiu na Brackiej obywatel ujął przed sklepem kierującego suzuki vitara, który po zakupie alkoholu chciał wsiąść do samochodu, a wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Mężczyzna zdołał powiadomić o tym fakcie policję, a wtedy kierowca mu uciekł zostawiając na miejscu samochód. W czasie, gdy inny patrol jechał do miejsca zamieszkania kierowcy, on wrócił na miejsce. 48-latka poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem trzech promili alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

W Rydułtowach na Piecowskiej zatrzymano 44-latka, który kierował motocyklem honda mając w organizmie ponad promil alkoholu.

(acz)

  • Numer: 35 (928)
  • Data wydania: 28.08.18
Czytaj e-gazetę