Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Przedsiębiorcy pomagają szpitalowi

28.08.2018 00:00 red.

Piękny gest przedsiębiorców z powiatu wodzisławskiego. Zrzucili się na zakup nowoczesnych i komfortowych łóżek dla pacjentów wodzisławskiego szpitala. Na ten cel przekazali ponad 102 tys. zł.

WODZISŁAW ŚL. Do wodzisławskiego szpitala trafiły nowoczesne łóżka specjalistyczne. Wszystko dzięki akcji zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą w Wodzisławiu Śląskim, lokalne stowarzyszenie „Razem na Szybiku” oraz dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach Dorotę Kowalską. Dzięki zgromadzonym środkom udało się zakupić 21 nowych łóżek o bardzo wysokiej jakości, a co za tym idzie – poprawić komfort pobytu pacjentów w szpitalu. Darczyńcami są lokalni przedsiębiorcy, ich kooperanci oraz po prostu mieszkańcy powiatu.

Do tej pory 21 łóżek trafiło na: Oddział Chorób Wewnętrznych I (5 sztuk), Oddział Chorób Wewnętrznych II (5 sztuk) oraz Oddział Chirurgii Urazowo–Ortopedycznej (11 sztuk).

To nie koniec pomocy. W najbliższych dniach do wodzisławskiego szpitala dotrze kolejnych 5 łóżek oraz 6 specjalistycznych łóżek z ramą ortopedyczną.

(mak)

  • Numer: 35 (928)
  • Data wydania: 28.08.18
Czytaj e-gazetę