Poniedziałek, 27 stycznia 2020

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kolejne podejście do remontu baszty

28.08.2018 00:00 red.

WODZISŁAW ŚL. Wodzisław Śląski stara się o pieniądze na remont zabytkowej baszty na Grodzisku. Jeśli na zbliżającej się sesji radni zgodzą się na porozumienie o współpracy w ramach projektu "Silesianka – szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia", będzie możliwe złożenie wniosku o dofinansowanie ze środków europejskich.

Porozumienie o współpracy jest niezbędne, żeby wniosek o dofinansowanie w ogóle mógł zostać złożony. Za samo złożenie wniosku będzie odpowiadał partner wiodący – Euroregion Silesia wraz z pozostałymi partnerami projektu: miastem Budišov nad Budišovkou, gminą Jeseník nad Odrou oraz Stowarzyszeniem Gmin Dorzecza Górnej Odry.

Głównym celem projektu po stronie Wodzisławia Śląskiego jest rewitalizacja zabytkowej baszty na Grodzisku wraz z infrastrukturą towarzyszącą – tak, aby przystosować ją do odwiedzania. U czeskich partnerów wybudowane mają zostać z kolei dwie nowe wieże widokowe. Na realizację tych działań możliwe jest pozyskanie z programu nawet 85% dofinansowania.

Przypomnijmy, Wodzisław starał się już wcześniej o środki na rewitalizację baszty. W porozumieniu z miastem Budišov nad Budišovkou złożył wniosek. Wtedy jednak dofinansowanie nie zostało przyznane. Cel pozostał ten sam, więc miasto postanowiło aplikować w porozumieniu z większą ilością partnerów. Według informacji przekazanych przez Wydział Funduszy Zewnętrznych wodzisławskiego urzędu miasta, złożenie wniosku ma nastąpić jesienią tego roku.

(mak)

  • Numer: 35 (928)
  • Data wydania: 28.08.18
Czytaj e-gazetę