Sobota, 18 stycznia 2020

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Kultura wysoka mało popularna

28.08.2018 00:00 red.

Do skutku nie doszedł planowany na ostatnią niedzielę lipca Letni Festiwal Operetki i Musicalu w Marklowicach. Jak tłumaczą organizatorzy, imprezę odwołali z przyczyn od nich niezależnych.

MARKLOWICE 26 sierpnia, godz. 19.00 na Słonecznej Wyspie czarować głosem miało czterech znakomitych solistów polskiej i europejskiej sceny muzycznej, czyli Naira Ayvazyan (sopran), Joanna Wojtaszewska (sopran), Aleksander Kruczek (tenor) i Kamil Roch Karolczuk (tenor). Artystom towarzyszyć miał Kameralny Zespół Straussowski, a niezwykły wieczór planował poprowadzić Michał Czaplicki. Organizatorzy zaplanowali wiele, ale nie przewidzieli jednej rzeczy – znikomego zainteresowania imprezą.

Za mało sprzedanych biletów

– Z przyczyn od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać Plenerowy Letni Festiwal Operetki i Musicalu w Marklowicach – informuje Kamil Roch Karolczuk, organizator wydarzenia. Dodaje, że przyczyną podjętej decyzji jest słabe zainteresowanie imprezą. Kilka dni przed rozpoczęciem Festiwalu było zakupionych zaledwie 100 biletów. Jak tłumaczy Kamil Karolczuk, by impreza mogła się odbyć, biletów musiałoby być sprzedanych minimum 300. – Ta liczba jest absolutnym minimum, na granicy opłacalności. Ze sprzedanych biletów opłacamy m.in. honorarium dla artystów. Nie możemy dopłacać do interesu – mówi Karolczuk. Wójt Markowic Tadeusz Chrószcz jest zawiedziony odwołaniem Festiwalu. – Wydawało się, że jest to bardzo dobra propozycja na spędzenie ostatniej niedzieli wakacji w naszej gminie. Rzeczywistość jednak zweryfikowała nasze plany – mówi Chrószcz. Jego zdaniem cena biletów nie mogła nikogo odstraszyć. – 40 zł od osoby na takie wydarzenie? To nie jest wygórowana cena – podkreśla.

Powtórka jesienią?

Tadeusz Chrószcz wraz z Kamilem Karolczukiem nie zamierzają jednak rezygnować z organizacji muzycznego przedsięwzięcia w Marklowicach. – Chcemy, aby mimo wszystko impreza się odbyła. Planujemy zorganizować ją ponownie w okolicach jesieni. Areną dla artystów nie będzie już jednak Słoneczna Wyspa – zapowiadają. Impreza z przyczyn niepewnych warunków atmosferycznych najprawdopodobniej odbędzie się w Sali Sportowej.

Choć w mediach pojawiły się informacje o odwołaniu imprezy, to wiadomość nie do wszystkich zainteresowanych dotarła. 26 sierpnia przed planowanym rozpoczęciem Festiwalu wiele osób z zakupionymi wcześniej biletami przyjeżdżało na marklowicką Słoneczną Wyspę, by posłuchać najpiękniejszych operetek i utworów musicalowych. – Impreza odwołana? Jak to? – dziwili się mieszkańcy regionu. – Takie rzeczy tylko w Marklowicach – kwitowali z oburzeniem. Dodawali, że żadna informacja o zmianach do nich nie dotarła. Organizatorzy muzycznego przedsięwzięcia zapewniają, że każda osoba, która bilet zakupiła, otrzyma zwrot pieniędzy. – Prosimy o udanie się do kasy Słonecznej Wysypy w dogodnym terminie. Po okazaniu biletu otrzymacie za niego zwrot pieniędzy – mówi Kamil Karolczuk. Dodaje, że osoby, które kupiły bilet przez internet, zwrot otrzymały automatycznie.

(juk)

  • Numer: 35 (928)
  • Data wydania: 28.08.18
Czytaj e-gazetę