Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Mateusz ze Skrzyszowa w finale prestiżowej serii kartingowej

03.07.2018 00:00 sub

Dziesięcioletni Mateusz Rajwa ze Skrzyszowa, o którego talencie wyścigowym pisaliśmy na naszych łamach szeroko w ubiegłym roku, potwierdził, że jest materiałem na bardzo dobrego kierowcę wyścigowego. Niedawno wystartował w finale Sodi World Series 2018, najbardziej prestiżowej serii kartingowej dla amatorów. Finał ten odbył się na torze Circuito Internazionale Venezia Giulia we Włoszech, które są kolebką kartingu.

Mateusz Rajwa, zawodnik Gwiazdy Skrzyszów i Racing Center Łódź wygrał w Polsce kwalifikacje Sodi World Series, dzięki czemu mógł pojechać na wielki finał, który odbył się we Włoszech w dniach 14-16 czerwca. Były to wyjątkowe zawody. Rywalizacja w serii SWS odbywa się z reguły na torach halowych, które mają około 300 m długości. Tor w Wenecji jest zaś torem zewnętrznym, o długości 1200 m, na którym ścigają się profesjonalni kierowcy go-kartów.

Mateusz miał okazję rywalizować podczas zawodów z najlepszymi zawodnikami z całego świata, których przyjechało to około 300. Pierwsze dwa dni zawodów stanowiły wyścigi kwalifikacyjne do wielkiego finału Sodi World Series. Po kwalifikacjach Mateusz w finale wystartował z siódmego miejsca. Po zaciętej walce minął metę na 5. pozycji. Niestety po karze otrzymanej od sędziów, zakończył wyścig na pozycji 14. w kategorii junior cup kids. - Sędziowie uznali, że z winy Mateusza doszło do kontaktu jego pojazdu z pojazdem przeciwnika. Za to otrzymał 10 sekund kary – wyjaśnia Agnieszka Rajwa, mama Mateusza.

– Mimo wszystko, niezależnie od decyzji sędziów i zajętego miejsca, jesteśmy bardzo dumni z historycznego wyniku Mateusza w Sodi World Final 2018 oraz cieszymy się z znakomitego reprezentowania Polski na tak prestiżowej międzynarodowej imprezie – podkreślają Agnieszka i Tomasz Rajwowie, rodzice Mateusza i zapowiadają, że za rok wracają po tytuł mistrza!

Niewykluczone więc, że rośnie nam drugi Robert Kubica, który swoją karierę z wyścigami również zaczynał na torach kartingowych. Albo Sebastian Vettel, który jest idolem Mateusza. (art)

  • Numer: 27 (920)
  • Data wydania: 03.07.18
Czytaj e-gazetę