Wtorek, 19 lutego 2019

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Pociągiem z Jastrzębia do Katowic?

03.07.2018 00:00 sub

Podpisano list intencyjny w sprawie odtworzenia linii kolejowej łączącej Jastrzębie-Zdrój z Katowicami

REGION List intencyjny zakłada odtworzenie linii kolejowej na odcinku od Jastrzębia-Zdroju przez Pawłowice i Żory do Katowic. Wśród sygnatariuszy listu znaleźli się: miasto Jastrzębie Zdrój, Żory, Czerwionka Leszczyny, Orzesze, Mikołów i Łaziska Górne oraz gmina Pawłowice. Podpisano go 27 czerwca w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu. Podczas spotkania przedstawiono aktualną sytuację związaną z odtworzeniem linii i omówiono kwestie ewentualnego współfinansowania stadium wykonalności projektu. Obok włodarzy miast, przez które miałaby przebiegać linia kolejowa, w spotkaniu uczestniczył również Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

– Cieszę się, że samorządowcy coraz częściej dostrzegają potencjał kolei. Kolej to nie tylko czas, to także jakość i komfort podróży i jestem głęboko przekonany, że współpraca samorządów sprawi, że za kilka lat będziemy wspólnie otwierać te linię – mówił marszałek Wojciech Saługa.

Liderem przedsięwzięcia zostanie miasto Jastrzębie-Zdrój. - Wszystkim nam zależy, żeby dbając o aspekt ekologiczny stworzyć takie warunki, by mieszkańcy mogli bez przeszkód dotrzeć do stolicy województwa. Przed nami dużo pracy, w zespołach roboczych i przy przygotowaniu studium wykonalności dla tego projektu, ale zdajemy sobie sprawę, że to szansa dla nas wszystkich, dlatego warto podjąć to wyzwanie wspólnie – przekonywała prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman. (art)

  • Numer: 27 (920)
  • Data wydania: 03.07.18
Czytaj e-gazetę